Dokonale rovné vlasy i bez postupného ničení. Vynechání žehličky vlasy ocení a navíc si zachovají moderní vzhled

Fotografie: Depositphotos

Abyste si narovnali vlasy, nemusíte neustále používat elektronická zařízení, která je mohou poškodit. Stačí vám vyzkoušet tyto domácí způsoby.

Dosáhnout toho, aby vaše vlasy vypadaly hladce, rovně a zdravě, může být často velmi náročné. Používání horkých stylingových nástrojů totiž často vede ke zbavování vlhkosti hlavy, a způsobuje tak lámání vlasů. Dokonce i fény, keramické žehličky a horké kulmy mohou časem vést k nepříjemnému poškození, které způsobí, že i ty nejpečlivěji upravené vlasy budou vypadat suché a hrubé, říká doktorka Cynthia Cobb. Níže se proto můžete podívat na 6 jednoduchých způsobů, jak vlasy narovnat zcela přirozeně, a ochránit je tak před nebezpečím.

Fénujte se studeným vzduchem

Pokud k narovnávání a sušení vlasů používáte zpravidla fén, tento trik je pro vás jako dělaný – abyste si zachovali krásný účes, vždy tento přístroj nastavte na studený vzduch a udržujte ho při používání minimálně 6 centimetrů od své pokožky. Poté, co necháte vlasy vyschnout do tří čtvrtin, je rozdělte na několik částí jako obvykle a proces sušení dokončete. Dbejte také na to, aby se fén pohyboval plynule od kořínků ke konečkům.

Zabalte si vlasy

Zabalení vlasů je jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak získat rovné vlasy bez tepelného stylingu. Je ovšem důležité zmínit, že ne každý ví, jak to dělat efektivně. Abyste získali co nejlepší výsledek, oddělte horní část v místě, kde máte vlasy rozdělené, a hřebenem s jemnými zuby vlasy vyčešte – měli byste je také držet neustále napnuté a přenést je na opačnou stranu hlavy, než kam přirozeně spadají, a pevně je připevnit ke straně hlavy. Tuto metodu musíte zopakovat pro každou část vlasů a před spaním ji upevnit turbanem.

maska na vlasy po jejich umytí
Fotografie: Freepik

Použijte plastové válečky

Své vlasy můžete přirozeně narovnat také pomocí speciálních plastových válečků. Jednoduše rozdělte své vlasy za vlhka do středně velkých sekcí a natočte válečky do vlasů před spaním nebo asi čtyři hodiny před tím, než je budete chtít vyjmout. Ačkoliv tento trik může vyžadovat menší praxi, nemusíte se bát – stačí se podívat na YouTube, kde můžete najít videa s mnoha postupy jejich použití.

Přípravky určené k narovnávání vlasů

Existují šampony, kondicionéry, laky na vlasy a mnoho dalších prostředků, které jsou zaměřeny na zklidnění a uvolnění vlasů. Dobrým začátkem může být experimentování s produkty, jež jsou určeny pro rovné vlasy nebo vám usnadní jejich úpravu. Jakmile si budete takový produkt vybírat, ujistěte se, že obsahuje dostatek keratinu a pouze přírodní složky.

Spěte s mokrými vlasy

Abyste si udrželi krásný účes a nepoškodili ho při sušení a rovnání, můžete jít spát s mokrými vlasy. Stačí si pomocí gumičky svázat volný culík na temeni a poté vytvořit drdol tak, že vlasy omotáte kolem tohoto culíku a zajistíte je další gumičkou. V tomto případě je také vhodné zvážit používání saténového povlečení na polštář.

Vyzkoušejte masku na vlasy

Své vlasy můžete hloubkově upravit také pomocí domácí masky, která jim dodá lesklejší a rovnější vzhled. Směs můžete připravit ze syrových vajec, medu nebo avokáda – jedná se o přírodní, velmi účinně hloubkové kondicionéry. Pro udržení krásného účesu pak můžete také používat olejovou horkou kůru z kokosového nebo mandlového oleje.

Zdroj: Healthline