Normalizace krevního tlaku přírodní cestou. Přijatelné hodnoty lze získat s chutí

Fotografie: Depositphotos

V souvislosti s přírodními způsoby snižování krevního tlaku se nejčastěji hovoří o potřebě snížit množství soli v každodenní stravě. Ukazuje se však, že můžeme udělat mnohem více.

Pokud máte každý den studené ruce a nohy, nutně potřebujete pomoct: špatně cirkulující krev se projeví na ledvinách a může způsobit křečové žíly nebo jiná onemocnění. Zde je seznam potravin, které by měly být součástí vašeho každodenního jídelníčku, a řada užitečných činností. Více prozradila lékařka Megan Soliman.

Pijte víno místo piva

Konzumace vína má pozitivní vliv na zdraví srdce: ve srovnání s jinými alkoholickými nápoji je víno nejprospěšnější díky obsahu antioxidantů. Pro ženy se doporučuje jedna sklenka vína denně a pro muže dvě sklenice. Pokud je zkonzumované množství větší, vede to k závislosti a dalším problémům.

Konzumujte kořeněná jídla

Kořeněná jídla často bývají strašákem a mnohdy se mylně považují za nezdravé potraviny. I v tomto případě však platí staré známé pořekadlo: všeho s mírou. Koření vám totiž může pomoci. Červená paprika i feferonka rozšiřují cévy, a tím zlepšují průtok krve. Pomáhají také zlepšovat činnost kardiovaskulárního systému a normalizovat krevní tlak, prohřívají studené končetiny.

Konzumujte potraviny bohaté na kyselinu listovou

Kyselina listová opravuje buňky a pomáhá při jejich růstu. Podílí se také na tvorbě červených krvinek, a zabraňuje tak anémii. Nedostatek kyseliny listové může vést k tvorbě krevních sraženin. Mezi zdroje kyseliny listové patří brokolice, avokádo, fazole, hrášek, čočka, řepa, květák, kukuřice, mrkev, papája, banány, jahody, vlašské ořechy, mandle, slunečnicová semínka a citrusové plody jako grapefruit a pomeranče.

Fotografie: Pixabay

Zvedejte nohy

Zvedněte nohy nad úroveň srdce: má to okamžitý pozitivní vliv na krevní oběh a uvolnění tlaku v žilách a nohou, pomáhá to relaxovat. Doporučují se každodenní cviky se zvednutýma nohama, které rozpohybují prsty i nohy. Opakujte je pravidelně 20 minut denně, abyste zlepšili průtok krve.

Dopřávejte si masáž

Po dobré masáži se zlepšuje místní prokrvení a stimuluje se průtok krve v měkkých tkáních. Podle četných studií masáže stimulují periferní systém a tvrdé masážní pohyby směrem k srdci rozptýlí lymfu a podporují žilní průtok krve. Pro posílení účinků masáže lze použít kokosový olej, mandlový olej nebo olivový olej.

Noste správné oblečení

Doporučení lékařů je vzdát se příliš těsného oblečení používaného po dlouhou dobu: těsné džíny nebo kalhoty brání krevnímu oběhu a mohou přispívat ke křečovým žilám, lehké a pohodlné oblečení napomáhá normálnímu pohybu krve v těle.

Pořiďte si domácího mazlíčka

Stát se majitelem domácího mazlíčka, zejména psa, snižuje riziko srdečních onemocnění: oddanost svému čtyřnohému příteli snižuje tepovou frekvenci, když jste v jeho společnosti, a eliminuje stres. Pokud jste majitelem psa, většinou podnikáte i procházky na čerstvém vzduchu – kardio cvičení (kam se procházky řadí) zlepšuje činnost srdce a cév.

Zdroj: Healthline, Healthline