První pomoc při nepříjemné bolesti nohou. Myslete na 4 důležité věci a úleva se na 100 % dostaví

Fotografie: Depositphotos

Lidské nohy jsou nejvíce zatíženou částí na těle a je nutné, aby se člověk staral i o ně. Bolavé nohy nejsou nic příjemného, ale dá se pracovat na tom, aby u vás tyto problémy přestaly.

Jestliže patříte mezi lidi, které čas od času bolí nohy, možná byste se měli zamyslet nad tím, zda by nebylo dobré vyřešit tento nepříjemný stav. Bolesti totiž můžete předcházet pomocí jednoho cviku, který vám uleví. A můžete ho zopakovat pokaždé, když budete mít dojem, že se u vás znovu projevuje tento nepříjemný stav, radí lékařka Elizabeth Wolkin.

Nezapomínejte na protahování

Ještě předtím, než se pustíte do cviků na bolavé nohy, měli byste se pořádně zahřát. Již v mateřské školce se děti učí, že před sportem je potřeba se zahřát a protáhnout. Určitě tedy nebude na škodu, když se také nejprve zahřejete. Stoupněte si rovně a mírně se pokrčte v kolenou. Prsty u nohou se snažte tlačit k zemi a v této poloze zůstaňte 3 sekundy a poté se opět narovnejte. Tento cvik opakujte 10×.

Procvičte chodidla s tužkou na psaní

Tento jednoduchý cvik znají i babičky a mnoho lidí si díky němu doteď prokrvuje a procvičuje prsty u nohou. Stačí totiž položit obyčejnou tužku na zem a zvednout ji pomocí nohy. Jakmile ji zvednete, udržte ji 10 sekund a znovu ji položte. Cvik opakujte 5× pro každou nohu. Uvidíte, že časem se vaše technika zvedání tužky mnohonásobně zlepší.

Promasírujte svá chodidla

Jestliže doma máte nějaký menší míček, můžete svá chodidla masírovat i při sezení. Jednoduše si dejte míček na zem a položte na něj chodidlo. Trochu do míčku zatlačte a přejíždějte s ním po podlaze. Je pouze na vás, jak moc budete na míček tlačit a jak dlouho. Tato metoda je vhodná i do kanceláře, kde nemáte možnost se jít projít. Promasírovat chodidla totiž můžete i v sedě.

Fotografie: Depositphotos

Posilte své svaly na nohou

Posílit svaly na nohou nemusíte jen pouze cvičením a zvedáním těžkých břemen. Existuje jednoduchý cvik, díky kterému budou vaše nohy silnější a pevnější. Stoupněte si na špičky a choďte takto 20 sekund, následně položte chodidla opět na zem, choďte normálně 15 sekund a poté se opět postavte na špičky. Opakujte 5×. Viditelných výsledků dosáhnete rychleji, když budete toto cvičení opakovat 2× denně.

Zdroj: Healthline