Herpes zmizí beze stopy. Jeho vymítačem je například jedlá soda i jablečný ocet

Fotografie: Depositphotos

Virus herpes simplex (HSV) vede k infekci, která může způsobit orální nebo genitální herpes. Některé domácí prostředky mohou podpořit léčebný plán stanovený odborníkem.

Herpes simplex virus typu 1 (HSV-1) je virus, který typicky způsobuje orální herpes. V některých případech může orální sex rozšířit orální herpes i na genitálie. Herpes simplex virus typu 2 (HSV-2) je virus, jenž způsobuje genitální herpes, i když může být příčinou oparů také na ústech a obličeji. Oba typy herpesu jsou běžné a žádný z nich není pro dospělé život ohrožující, říká doktorka Debra Rose Wilson. Někteří lidé se rozhodnou použít domácí prostředky jako způsob, jak podpořit léčebný plán stanovený lékařem.

Přikládání studených obkladů

Přiložení ledového obkladu může být užitečné ke snížení otoku. Na postižené místo aplikujte chladný obklad nebo čistou měkkou žínku naplněnou ledem. Opakujte podle potřeby každé 4 hodiny. Nikdy nedávejte samotný led přímo na pokožku, hrozilo by riziko popálení.

Pasta z jedlé sody

Použití pasty z jedlé sody může pomoci vysušit léze a zmírnit svědění. Chcete-li tuto domácí proceduru podstoupit, ponořte mokrou vatu nebo vatovou tyčinku do malého množství čisté jedlé sody a potřete jí postižené místo od herpesu.

Aplikujte jablečný ocet

Jablečný ocet (ACV) je známý pro své protizánětlivé a antivirové vlastnosti. Chcete-li využít některé z těchto výhod, smíchejte 1 díl jablečného octa se 3 díly teplé vody a aplikujte ho na oblast na těle postiženou oparem.

doplněk stravy
Fotografie: Freepik

Zelenina bohatá na antioxidanty

Konzumace zeleniny bohaté na antioxidanty může posílit váš imunitní systém, minimalizovat zánět a prodloužit dobu mezi propuknutím. Květák, špenát, kapusta a rajčata jsou bohaté na antioxidanty vázající volné radikály. Obsahují také více lysinu než argininu, což je poměr aminokyselin, který je důležitý pro potlačení oparu.

Zapojte do stravy probiotika

U některých kmenů probiotik bylo prokázáno, že pomáhají tělu vytvářet imunitní odpověď proti herpetickým infekcím. Užívání probiotik může posílit váš imunitní systém i jinými způsoby. Jíst jogurt je první krok, kde začít.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]