Krásné nohy snadno a rychle. K dokonalému výsledku postačí 3 minuty denně

Cvičíte, ale stále se nedostavují výsledky a stále nemáte takové nohy, jaké si přejete mít? Možná to jen neděláte úplně správně. Někdy není tajemství úspěchu ani tak v samotném cvičení, jako spíš v tom, jak cvičíte. Fitness trenéři se shodují, že nejdůležitější je technika a vytrvalost. Díky těmto tipům prý budete mít za pár týdnů nohy jako modelky. Slavný trenér Tracy Anderson vyvinul sérii krátkých cviků, které pomáhají likvidovat ložiska tuku, a to hlavně na stehnech a bocích, což se může objevit i u štíhlých typů žen. Pokud jsou právě toto vaše problémové partie, pak se nechte inspirovat.

Tento trénink je navíc zcela unikátní v tom, že vám na něj denně vystačí jen 3 minuty. A co více – nemusíte ani nikam chodit, všechny cviky uděláte doma v posteli. Ideálně hned po probuzení nebo těsně před spaním.

Přední část stehen a kolena

Díky tomuto cviku posílíte a protáhnete přední stranu stehen včetně kolenních kloubů. Na začátku ležíte na zádech, ruce máte po obou stranách těla. Dále zvedněte nohy tím způsobem, aby s tělem vytvořily úhel 90 stupňů. Neohýbejte kolena. Nyní jedno po druhém ohněte koleno a nohu zase vytáhněte nahoru. Toto celé opakujte desetkrát.

Zadní část stehen

Nejprve si lehněte na záda. Nohy ohněte v kolenou a přitahujte je směrem k hrudníku. Paty by se měly dotýkat hýždí. V této pozici vždy chvíli vydržte a prodýchejte. K procvičení a protažení zad poté můžete vytvořit kolébku a několikrát se na posteli zhoupnout dopředu a dozadu. Opakujte destkrátu každé bohy.

Vnitřní část stehen

Opět ležíte na zádech. Držte nohy zvednuté a překřižte lehce pravou nohu přes levou. Obě mějte napnuté a následně je stlačte proti sobě. Ohněte kolena směrem do stran a pak se vraťte do výchozí polohy. Opakujte desetkrát na obě nohy. Cviky provádějte pomalu a velmi svědomitě.

Jaké jsou další výhody? Podle odborníků jsou tyto cviky mimořádně vhodné i pro ty, kteří trpí na otoky nohou a křečové žíly. Mnoho lidí si nohy maže různými gely a krémy, ale ty mají většinou jen velmi krátkodobý efekt. Naopak toto cvičení vám může ulevit od potíží trvale. Cviky je nutné provádět denně a opravdu vytrvat. Ideálně alespoň čtyři týdny, aby se mohly projevit výsledky. I pokud žádné podobné problémy neřešíte, můžete cviky provádět jako prevenci proti potížím a jako snadné posílení a protažení svalů. Tak s chutí do toho!

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]