Čtyři důvody proč nepít dietní limonády

Možná budete překvapení, co vše se bude dít, když přestanete pít dietní limonády. Myslím, že není nutné zdůrazňovat, že tyto zdravě se tvářící limonády jsou přímo škodlivé. Nyní nemáme na mysli jen vaší tělesnou váhu v souvislosti s umělými sladidly. Ty jsou pro lidské tělo škodlivější víc, než obyčejný bílý cukr. V dnešním článku vám přinášíme několik důvodů, proč je ze svého jídelníčku škrtnout. Mnohem lépe uděláte, když si dáte pohár čisté vody s pár kapkami citronu, ředěné ovocné šťávy z čerstvého ovoce nebo čaj.

Tělesná váha

Asi nejznámější fakt je, že vyřazení dietních limonád pomůže s hubnutím. Každodenní popíjení těchto nápojů zvyšuje šanci o 65%, že během následujících 10 let se takový člověk stane obézním. Denní pití dietní limonády je úzce spojeno se zvýšením metabolického syndromu obezity. A to nehovoříme o srdečním onemocnění a cukrovce. Vypití dvou třetinek dietního nápoje před konzumací potravy způsobuje vyplavení množství inzulínu. Nezdravé kolísání hladiny inzulínu v krvi vede až ke vzniku cukrovky.

Chuťové buňky

Když přestanete s pitím dietních limonád, přijdete na to, že potraviny jsou mnohem chutnější. Je to proto, že umělá sladidla zahlcují chuťové pohárky atakem sladkosti. Umělá sladidla jsou běžně až 200x sladší než stolní cukr. Některé druhy sladidel dokonce o 600x více. Podle výzkumu skeny v mozku jasně vykazují, že sladidla v dietních nápojích mění sladké receptory a touhu po sladkém naopak vyvolávají, než aby chutě uspokojily.

Migrény

Jestliže trpíte migrénami, zkuste se zamyslet i nad svým jídelníčkem, zda s tím nesouvisí aspartam (umělé sladidlo). Je schopné v mozku měnit chemické látky a nervové signály, což je příčinou častých bolesti hlav, nespavosti a úzkosti. A teď trošku kruté reality: studie z roku 2013 odhalila, že krysy pijící dietní limonády, měly poškozené buňky a nervová zakončení v malém mozečku. Tato část mozku je zodpovědná za motorické dovednosti.

Pevnější kosti

Každodenní holdování dietních nápojů zvyšuje u žen po menopauze vysokou pravděpodobnost fraktury kyčle. Rovněž bylo zjištěno, že starší ženy popíjející colu light, měly mnohem nižší hustotu minerálů v kyčlích. Z jakého důvodů mají tyto nápoje negativní vliv na kosti, nebylo zatím odhaleno, ale výsledky jasně prokázaly, že s tímto problémem souvisí.

Fotografie publikována se svolením savit keawtavee Photography/FreeDigitalPhotos.net