Problémy s krevními sraženinami trápí mnoho lidí. Předcházejte jim přírodní cestou

Fotografie: Freepik / Edit

Existuje celá řada přírodních produktů, která zajistí ředění krve tak, aby se nevytvářely krevní sraženiny. O kterých přírodních produktech že je vlastně řeč? Jedná se o látky, které jsou velmi zdravé pro celé tělo.

Krevní sraženina se někomu může zdát jako banalita, ve skutečnosti se ale jedná o poměrně závažný jev. Hromadění krve v tepnách a žílách zabraňuje průtoku krve, což může mít vážné následky. V místě, kde se krev hromadí, se pak vytvoří krevní sraženina. Další možností je, že se krevní sraženina posouvá dál a dál spolu s tekutou krví, dostane se do srdce, mozku či jiných velmi důležitých orgánů. V takovém případě člověka může postihnout infarkt, mrtvice, nebo jiný vážný zdravotní problém.

Na ředění krve zpravidla lékař předepisuje léky, které se užívají dlouhodobě a každý den. Jako podpůrnou metodu je dobré použít látky přírodního typu, které také mohou pomoci krev přiměřeně naředit. O jaké látky byste měli obohatit svůj jídelníček, pokut trpíte problémem krevních sraženin, se dočtete níže.

Fotografie: Freepik

Kyselina salicylová

Kyselina salicylová je jednou z mála kyselin, jejíž vlastností je ředění krve. Tato kyselina vám pomůže zředit krev a zlepšit tak oběh rve. Tuto kyselinu samozřejmě můžete koupit průmyslově vyrobenou, ale není to podmínkou. Existují některé přírodní produkty, které kyselinu salicylovou obsahují. Její nejvyšší podíl má jablečný ocet a kajenský pepř. Za tímto účelem můžete také konzumovat většinu druhů ovoce včetně toho sušeného.

Omega-3 mastné kyseliny

Ano, i omega-3 mastné kyseliny, o které se hojně mluví, vám dokáže s ředěním krve pomoci. Tuto kyselinu, jak je obecně známo, obsahuje zejména rybí tuk. Doporučuje se proto zařadit do jídelníčku velké množství ryb. Pokud máte problém s konzumací ryb, opět existuje možnost zakoupit si rybí tuk v lékárně. Dnes už se nemusíte bát ani jeho odpudivé chuti, rybí tuk nemusíte konzumovat tekutý na lžičku. Vyrábí se v tobolkách, které se rozpustí až po spolknutí.

Fotografie: Freepik

Česnek

Spekuluje se o tom, že látky, které jsou obsaženy v česneku, zlepšují průtok krve. Zatím se nejedná o žádnou z potvrzených teorií, existuje jen velmi málo důkazů, které by tuto skutečnost potvrdili. Nicméně pravdou zůstává, že česnek může být dobrý podpůrný prostředek k lékům na ředění krve od vašeho lékaře. Proto je doporučováno při problémech s krevními sraženinami zvýšit množství česneku v jídelníčku.

Vitamin D

Vitamin D drtivá většina z nás zná jako vitamin, který získáváme pobytem na sluníčku, a vstřebává se do těla přes kůži. Mnozí z vás se také zřejmě pozastaví nad tím, proč zrovna tento vitamin. Všichni jistě víme, že vitamin D slouží zejména k udržování zdravých a pevných kostí. Mimo tento velmi známý účinek se vitamin D vyznačuje také méně známou vlastností přetvářet bílkoviny, které se podílejí na vyšší srážlivosti krve. Vitamin D můžete také koupit ve formě mnoha vitaminových doplňků v každé lékárně.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]