Přírodní antibiotika mohou být alternativou u méně závažných onemocnění

Když vás přepadne nemoc, většina z nás zamíří automaticky k lékaři. Ten vás vyšetří a pokud je to alespoň trochu vážnější, předepíše vám antibiotika. Jenže asi všichni tušíme, že brát často antibiotika je pro naše tělo nebezpečné. Ničí totiž střevní mikroflóru a z toho mohou nastat další potíže. Proto je v některých, méně vážných případech dobré volit jiné cesty, ideálně přírodní. 

Oreganový olej

Tento magický olej se získává z listů rostliny oregano. Kromě aroma a vůně, která se dokonale hodí k mnoha pokrmům, je na základě četných studií oreganový olej silným protizánětlivým lékem. Účinně hubí bakterie a viry a pomáhá tělu v samohojivém procesu. Už i jen velmi malá dávka tohoto oleje má úžasné antibakteriální vlastnosti proti až 25 různým typům bakterií. Oreganový olej můžete používat například do salátů, ale jako lék je vhodné jej aplikovat po kapkách do čaje či jiného nápoje.

Česnek

Česnek je králem zeleniny. Silná vůně a chuť z něj činí dokonalé koření, ale česnek má mnohem silnější vlastnosti. Česnek je silné přírodní antibiotikum, které nezničí prospěšné střevní bakterie jako chemická antibiotika. Zpomaluje bakteriální růst a úspěšně ničí viry a houby, díky čemuž je vysoce účinný jako lék na nachlazení a chřipky. Pokud vás tedy přepadne rýma a kašel, sáhněte po česneku a do rána se budete cítit o mnoho lépe.

Chilli papričky

Pokud milujete pálivá jídla, máte zčásti vyhráno. Chilli papričky a jiné pikantní koření totiž tělo přirozeně zahřívají a pomáhají léčebným procesům. Co takhle pořádně si ten život okořenit? Přidejte si trochu tohoto štiplavého koření do svých běžných pokrmů a těšte se, že budete zdraví jako rybička. Jen s dávkováním opatrně – ať si nepopálíte jazyk.