Po generace používaná přírodní antibiotika s maximálním účinkem. V nadcházejících měsících se budou hodit

Fotografie: Depositphotos

Existuje mnoho přírodních antibiotik, jejichž účinky dokážou předčit mnohé komerční výrobky. Zde se můžete seznámit se 4 nejlepšími z nich.

Pokud onemocníte, nemusíte kupovat drahé komerční prostředky, abyste se rychle uzdravili a vrátili se do normálního života – mimo to jsou mnohá antibiotika, která předepisují lékaři, pro lidské tělo velmi škodlivá, protože ničí přirozenou imunitu a vytváří super toxiny. V tomto případě se nabízí některé přírodní produkty, jež lze označit za přirozená antibiotika. Tyto plody vám navíc pomohou nejen s léčbou onemocnění, ale také vám pomohou předcházet mnoha dalším problémům, říká lékařka Debra Sullivan.

Kořen křenu

Kořen křenu obsahuje hořčičný olej a velmi užitečné enzymy, což je kombinace, která je ve světě alternativní medicíny považována za nejsilnější antibiotikum – jeho konzumace v nastrouhané formě bojuje zejména proti bakteriím v ústech, nosu a krku. Při zánětech hrtanu, průdušek a přetrvávajícím kašli smíchejte 1 lžičku kořene křenu se 3 lžičkami medu a směs konzumujte alespoň 5krát denně. V případě cystitidy a zánětu močového měchýře zalijte lžičku křenu 1 šálkem vroucí vody a zakryjte na 5 minut. Tento čaj pijte po 3–4 šálcích denně.

Brusinky a borůvky

Toto lahodné ovoce je vynikající antivirotikum a zároveň také antioxidant, který pomáhá tělu bojovat s volnými radikály poškozujícími potřebné buňky. Pro přípravu léčivé šťávy stačí smíchat toto ovoce s krystalovým cukrem v poměru 3 : 1 a následně smíchat 2 polévkové lžíce vzniklé směsi s 0,5 litrem teplé vody. Nápoj pijte v klidu a úlevu pocítíte již po několika dnech. O borůvkách je poté známo, že fungují jako přírodní aspirin, tudíž pomáhají snižovat bolest a chronický zánět. Kromě toho zastavují růst bakterií a rozvoj potenciální infekce – stačí jíst každý den po ránu jednu hrstku.

Česnek

Česnek je velmi dobrý přírodní lék, který pomáhá odstraňovat škodlivé bakterie a viry z krve, vnitřních orgánů a dýchacích cest – pokud ho budete navíc užívat pravidelně, vaše tělo se dokonale očistí od škodlivých látek. Dále je velmi užitečný při snižování hladiny špatného cholesterolu v krvi, ničí rakovinotvorné buňky, hubí záškrt, bakterie tuberkulózy a mnoho parazitů. Abyste mohli těžit z těchto přínosů, stačí si připravit správný česnekový nápoj.

Fotografie: Pixabay

Stačí vložit 12 stroužků česneku do průhledné nádoby a rozdělit každý z nich na 4 části. Poté je vložte do větší nádoby a zalijte 4 sklenicemi červeného vína. Sklenici zavřete a nechte ji odpočívat na tmavém místě po dobu dvou týdnů (nezapomeňte 2–3× denně protřepat). Poté tekutinu přeceďte a nalijte do tmavší sklenice. Užívejte jednu polévkovou lžíci směsi 3× denně po dobu jednoho měsíce.

Bazalka

Bazalka je nejen aromatické koření, které dokáže posunout mnohé pokrmy na novou úroveň, ale také dokáže léčit infekce. Pokud vás tedy trápí bolesti krku, stačí vložit 4 polévkové lžíce drcených listů do 250 mililitrů vroucí vody, 20 minut povařit, poté směs nechat vychladit, scedit a nakonec odvar kloktat 2–3krát denně. Pokud vás trápí bolesti hlavy, stačí smíchat 1 polévkovou lžíci bazalky a citronové šťávy ve stejném množství s 200 mililitry vroucí vody a povařit 20 minut. Směs následně sceďte a přidejte 1 lžičku medu. Tento nápoj vás snadno zbaví úzkosti a dodá příjemný pocit.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]