Praktické kuchyňské potřeby

Každá moderně vybavená kuchyně neznamená pouze hezký sedací nábytek, jídelní stůl, dekoraci, kytičku, osvětlení a základní sadu nádobí. Patří sem i další kuchyňské potřeby, jako jsou kořenky, struhadla, cedníky, mlýnky, kuchyňský robot, formy na pečení, kuchyňské nůžky, váha, krájecí desky, tácky, příbory, utěrky a zapomenout nesmíme ještě na kvalitní nože.

Kvalitní nůž je základem vybavení každé kuchyně, kde se seká, krájí, kuchá, řeže. Japonské nože patří k neodmyslitelné součásti tradičních i kulturních výrobků Japonska. Jak se praví – v jednoduchosti spočívá krása. Japonské nože jsou toho důkazem, protože i přes jejich jednoduchost disponují krásou, elegancí a kvalitou bez kompromisů. Tak jako samuraj vládl ostrým a kovaným mečem, budete vládnout ve vaší kuchyni tímto jedinečným nožem. A běda, kdo utrousí nemístnou poznámku o vašem kulinářském umění.

Stylové kuchyňské potřeby

V podstatě se jedná o soubor mnoha kuchyňských pomůcek, které se vzájemně doplňují. Například bloky na nože umožňují stylové a přehledné umístění nožů namísto jejich lovení v šuplíku, kde navíc hrozí i to, že se nože brzy ztupí. V bloku nejenže vypadají lépe, jsou přehlednější, pohodlnější pro okamžitý úchop, ale navíc i chrání ostří nože. Pořídíte-li si stylový blok, lze jej použít i jako nepřehlédnutelnou dekoraci pracovní plochy.

nože

Kuchyně – nejdůležitější místnost v domácnosti

Kuchyň je zkrátka jednou z nejobývanějších a nejdůležitějších místností, bez které se žádná domácnost neobejde. Je to místo, kde trávíme ať už dobrovolně či nedobrovolně mnoho času. Proto je vhodné si práci v ní usnadnit nejen kvalitními, ale i praktickými pomůckami. Kuchyňské potřeby závisí především na tom, kdo kuchyň používá a jak často. Tedy je rozdíl, zda kupujeme polotovary, mleté či krájené maso nebo si většinu věcí připravujeme doma sami. Tak či tak patří právě nože, kterým byl zasvěcen dnešní článek mezi jedno z nejdůležitějších kuchyňských vybavení.

Video ukázka – Nůž japonský santoku TESCOMA AZZA

Obrázek: eshop.tescoma.cz