Léčbu nepříjemné bronchitidy je možné podpořit přírodním sirupem. Připravuje se z běžně dostupných surovin

Fotografie: Depositphotos

Jste-li milovníky přírodních receptů a trápí vás nebo někoho v okolí příznaky bronchitidy či astmatu, zkuste tento starodávný lék na účinný sirup.

Bronchitida, astma, různé typy kašle a plicní onemocnění nejsou nic neobvyklého. Často jsou důsledkem alergií, infekcí nebo také nebezpečných zvyků, jako je například kouření. V každém případě je vždy potřeba zdravotní problém konzultovat s lékařem, který stanoví vhodnou léčbu. Chcete-li však jeho práci podpořit ještě přírodní cestou, zkuste tento starodávný lék, říká doktorka Chris Young.

Lék pro léčbu bronchitidy a astmatu

Tento starodávný lék používaly již vaše babičky a dnes se opět vrací, aby zaujal své přední místo v podpoře léčby bronchitidy a astmatu. Lidé, kteří ho vyzkoušeli, potvrzují jeho léčivé vlastnosti. Zde jsou suroviny, jež budete potřebovat, a návod na přípravu.

  • 2 šálky čistého javorového sirupu,
  • 1/2 kg červené cibule,
  • 7 polévkových lžic surového medu,
  • 2 středně velké citróny,
  • 6 šálků vody.

Do hrnce přidejte javorový sirup a zahřejte ho na střední teplotu. Dobře promíchejte, abyste získali zlatavou barvu. Vhoďte nakrájenou cibuli a vařte několik minut. Poté vodu slijte. Směs byste měli vařit na středním ohni, dokud se množství vody nesníží o třetinu. Nechte vychladnout, vymačkejte citróny a nalijte jejich šťávu k cibuli a sirupu. Nakonec přidejte ještě med a znovu promíchejte. Nechte lék přes noc odpočinout a druhý den ráno přelijte výslednou tekutinu do skleněné láhve.

Fotografie: Depositphotos

Jak správně sirup dávkovat?

Jako u každého léku, i v tomto případě je důležitá pravidelnost. Dbejte na to, abyste měli sirup vždy po ruce. Konzumujte jednu polévkovou lžíci po hlavním jídle, abyste se rychle zbavili příznaků naznačujících bronchitidu a astma. Před užitím se ještě poraďte se svým lékařem.

Zdroj: Healthline, Healthline