Potraviny, které zaručí, že budete na Valentýna více sexy – nejen čokoláda je přírodní afrodiziakum

Už patrně víte, že čokoláda má pověst silného afrodiziaka. Částečně je to díky vysokému obsahu kofeinu a antioxidantů a částečně i díky své nezaměnitelné a báječné chuti. Vsadíme se, že jen při čtení těchto řádků si představujete, jak vám taje na jazyku.

Není divu, že čokoláda ve všech různých podobách láká v prodejně k nákupu a že je to právě ona čokoláda, která se nejčastěji kupuje jako dárek k Valentýnu. Ten už mimochodem klepe na dveře. Možná se vám dnešní informace budou hodit a některá z dnes uvedených potravin se objeví u vás doma na láskyplnou „VALENTÝNSKOU“ večeři. Protože čokoláda není rozhodně jediné jídlo, které vás naladí duševně a povzbudí fyzicky. Existuje mnoho lidí, kteří povzbuzují své libido právě prostřednictvím potravin.

1.Olivový olej

Již staří Řekové považovali olivový olej za lék proti impotenci. Olivový olej pomáhá zvýšit tok krve a lepší průtok krve znamená více energie a cirkulace, což způsobí vetší citlivost a vzrušení.

2.Maca prášek

Maca, se pěstuje v Andách již po tisíce let. Nově se tento prášek přidává do smoothie, pomazánek, polévek, omáček. Jde o superpotravinu, která má blahodárný vliv na fyzickou sílu, výdrž, výkonnost – často je to potravina sportovců, ale i těch, kteří chtějí zvýšit libido. Obsahuje aminokyseliny, zinek a železo. Nabízí se nápad na mandlovo-čokoládový koktejl s macou. Mandle jsou totiž další úžasnou potravinou. Takový koktejl se skvěle hodí i na Valentýna.

3.Mandle

Večeře při svíčkách, příjemná hudba, trocha romantiky a správné potraviny. Mandle se podílejí na zdraví srdce a pomáhají jak jinak – zlepšit průtok krve. Můžete je jen tak chroupat, přidat do hlavního menu nebo do dezertu po večeři.

4.Tofu

Sojové pokrmy mají vysoký obsah bílkovin a poskytují stabilní energetický nárůst, který má vliv samozřejmě i na sexuální vytrvalost. Studie rovněž naznačují, že estrogen v potravinách na sójové bázi (fytoestrogen) může doplnit přirozený estrogen ovlivňující vzrušení.

Vysvětlivka – fytoestrogeny = rostlinné estrogeny, jež se váží na estrogenní receptory u lidí a mají významný vliv na hormony v lidském těle.

5.Ústřice

Ústřice jsou považovány za afrodiziakum již dlouhou dobu a nejsou rozhodně jedinými mořskými živočichy, jež vyvolávají touhu. Plody moře obsahují aminokyseliny, které zvyšují produkci hormonů u žen a mužů. Má to však háček – konzumovány musí být za syrova. Což není asi úplně pro každého.

Na závěr

Stejně důležité jako to, co právě jíte je i příjemná atmosféra. Velkou roli hraje i fakt, že k určitým jídlům se mohou vázat příjemné či méně příjemné vzpomínky a mozek si to pamatuje. Proto volte jednoduchá, ale chutná jídla a nebojte se novinek. Hezký den zamilovaných a dobrou chuť.

Zdroj obrázků: cleanplusonline.com, pixabay.com