Potraviny, které mohou za hromadění tuku v těle. Odstraňte je z jídelníčku a kila nadváhy budou mizet před očima

Fotografie: Depositphotos

Jestliže máte ten typ postavy, na které se nejvíce tuku shromažďuje na nohách a břiše, měli byste ze svého jídelníčku vyřadit určité typy potravin.

Způsob, jakým se tuk hromadí a rozkládá po celém těle, souvisí s určitými faktory. Vliv má zejména hormonální nerovnováha, výživa a genetika, říká lékařka Rachael Link. Tuk může být rozložen v oblasti stehen, nohou a břicha a závisí také na typu postavy a genetických dispozicích.

Dejte sbohem těmto potravinám

Pokud se ve vašem jídelníčku často objevují těžká a vydatná jídla, tuk, který obsahují, se dostává do krevního oběhu téměř okamžitě. Přitom ale proces využití tuku v těle začíná až hodinu po požití. Po třech hodinách tělo přebytečný tuk zpracuje a uloží do tkání. Zejména tomu tak je na stehnech, břiše a hýždích. Přinášíme vám seznam potravin, které vám pomohou zvětšit velikost stehen i břicha a tloušťku nohou.

Zpracované džusy

Podle studie zveřejněné Kalifornskou univerzitou je prokázáno, že pokud tento nápoj konzumujete pravidelně, může způsobit obezitu. Obsahují sacharózu bez vlákniny, takže aktivují proces hromadění tuku v oblasti boků, břicha a dalších částí těla. Jsou také příčinou vzniku různých onemocnění.

Alkohol i nealkoholické sycené nápoje

Podle studie o rakovině a výživě, kterou provedl Německý institut pro lidskou výživu, přispívá tento typ tekutiny k hromadění tuku v těle žen, zejména v oblasti stehen. Obecně lze říci, že při redukci váhy nebo při zdravém životním stylu se však alkoholické nápoje příliš nehodí zařazovat do své stravovací rutiny.

Fotografie: Pexels

Červené a zpracované maso

Konzumace velkého množství zpracovaného červeného masa, jako jsou klobásy, slanina a salámy, je spojena s přibýváním na váze. Snížení příjmu masa znamená snížení příjmu kalorií, což pomůže kontrolovat vaši hmotnost. Vyberte si jiný druh bílkovin, například ryby a kuřecí maso, a rostlinné bílkoviny, například luštěniny.

Zmrzlina

Jestliže toužíte po krásných nohách a bříšku, budete si muset odpustit oblíbené pojídání zmrzliny u televize. Zmrzlina je většinou plná cukru, a navíc patří mezi potraviny s vysokým obsahem rafinovaných sacharidů. Bez obav si však můžete dát nepřislazovaný ovocný sorbet či zmrzliny z jogurtu s nízkým obsahem cukru.

Fotografie: Depositphotos

Brambory

Jakkoliv tepelně upravené brambory přispívají k přibývání na váze. Ať už ve formě hranolek, kaše nebo pečené, patří mezi potraviny s vysokým obsahem sacharidů.

Sýry

Pokrmy, v nichž hraje sýr hlavní roli, mohou být sice velmi chutné, ale pravidelná konzumace těchto jídel může znatelně urychlit proces přibírání na váze, zejména tedy hovoříme o tučných sýrech. I když se sýry tak trochu vrací na výsluní, smažák by pro vás měl být tabu i nadále, u něj skutečně minusy nadále výrazně převažují – sýru je v jedné porci přespříliš, navíc se z něj stává kalorická bomba kvůli trojobalu a smažení. Podobně nebudou nikdy dobrou volbou těstoviny zapečené se spoustou sýra.

Zdroj: Healthline