Potraviny, které jsou ideální pro zdravý pankreas

obrázek:eomoz.com

Trávicí trakt je poměrně složitá část lidského těla. Jeho velmi důležitou část tvoří i pankreas, protože neutralizuje a reguluje kyselou potravu pomocí enzymů. Tyto enzymy také pomáhají tělu trávit bílkoviny, sacharidy a lipidy z jídla, které jíme. Když je náš pankreas zdravý, dochází ke správné regulaci hladiny cukru v těle. Následují potraviny mohou podpořit správnou činnost pankreasu.

Kurkuma

Kurkuma je aromatický prášek, který pochází z rostliny z rodu zázvorů. Často se používá pro barvení a aromatizaci pokrmů a to především asijských. Tělu poskytuje protizánětlivé účinky, také pomáhá snižovat bolest. Pomáhá snižovat pocity pálení pankreasu. Pomáhá mu také produkovat inzulín a regulovat hladinu cukru v krvi.

Česnek

Podporuje trávicí procesy, nabízí antibiotické účinky a to i v kombinaci s jinými potravinami. Patří mezi ně cibule a med. Pomáhají podporovat imunitní systém a podporují správnou činnost pankreatu.

Špenát

Špenát je bohatý zdroj železa a vitamínu B. Vitamin B vyživuje pankreas a železo pomáhá snižovat zánět. Špenát lze kombinovat s různými potravinami, které pomáhají pankreatu. Lze jej kombinovat s celou řadou salátů, česnekem či cibulí.

Brokolice

Tato zelenina je známá svou schopností bojovat proti rakovině a může také podpořit zdravé fungování slinivky.

Sladké brambory

Existuje teorie, že bychom měli jíst potraviny, které vypadají podobně jako naše vnitřní orgány. Sladké brambory připomínají pankreas. Mohou snížit riziku výskytu rakoviny pankreasu až o 50%.

Oregáno

Má silné antioxidační účinky a může být anti-hyperglykemické, což jsou vlastnosti pozitivní pro pankreas.

Pampeliška

Pravidelné pití pampeliškového čaje může pomoci detoxikovat játra a pankreas. Pomáhá z něj odstraňovat škodlivé látky, podporuje regeneraci poškozené tkáně a podporuje tvorbu žluči. Existují také některé důkazy, že extrakty z pampeliškového kořene mohou pomoci v boji proti rakovinným buňkám, aniž by poškodily buňky zdravé.