Poklad jménem Aloe vera

Aloe vera jistě všichni znáte. Jedná se o přírodního pomocníka, který je hojně využíván v kosmetice a léčitelství, ale i v dalších oblastech zahrnující čisticí prostředky, matrace či posilovače imunity. Aloe vera má podobu sukulentu s dužnatými listy a mnoho lidí jej má doma jako příjemnou dekoraci. Také tuto rostlinku používáte jako rychlou pomoc při bodnutí komárem nebo při spálenině? Pak si rozhodně nenechte ujít dnešní článek, ve kterém vám prozradíme, že tento zázrak rozhodně není vhodný pro každého. Jestliže vám doma Aloe vera vesele roste a vy na něj nedáte dopustit, jsou následující řádky určené právě vám. Není totiž zázrak jako zázrak…

Blahodárné účinky Aloe vera

O Aloe vera je známo, že obsahuje celou řadu účinných látek. Mezi těmi nejvýznamnějšími byste našli enzymy, vitamíny, minerály, stopové prvky, aminokyseliny, steroly nebo například polysacharidy. Níže vám prozradíme některé z blahodárných účinků rostlinky Aloe vera:

  • protizánětlivé účinky
  • prevence proti cukrovce
  • snižování cholesterolu
  • stimulace buněk imunitního systému
  • posílení vlasů
  • prevence proti artritidě

Aloe vera jako zakázané ovoce

Jak jsme již zmiňovali v samotném úvodu, Aloe vera není pro každého. Při vnitřním užití Aloe vera je dobré se poradit s lékařem. Jestliže tuto rostlinku využíváte ve formě gelu a objeví se u vás alergická reakce, přestaňte výrobek užívat. Aloe vera gel není vhodný ani pro ty z vás, kteří se léči s nepravidelným srdečním rytmem nebo berou diuretika.

Jak vybrat to správné?

Kupujete si doplňky stravy, jejich součástí je Aloe vera? Pak se při výběru snažte hledět na kvalitu. Ta je ovlivněna nejen zeměpisnou polohou, ale například i způsobem zpracování. Aloe vera se musí připravovat zásadně za studena, protože jedině tak nebudou poškozeny důležité živiny. Řídit se můžete i cenou. Pokud narazíte na levný výrobek, pak od něho ruce pryč. Za zdraví je třeba si připlatit. 

Obrázek: pixabay.com 

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]