Osvědčené tipy, jak se ráno rychle probrat, aniž byste museli pít kávu

Nechce se vám ani trochu z postele, cítíte, že máte málo energie a těšíte se, až si uvaříte šálek kávy? Myslíte si, že bez kávy ráno nemůžete fungovat? Pak se mýlíte. Káva sice pomůže, to je pravda, ale není jediná, která vás dokáže probrat, postavit na nohy a donutit fungovat. Vše je jen ve vaší hlavě. Pokud se upnete na šálek zeleného čaje, pomůže vám úplně stejně. Ale mimo zeleného čaje jsou tu ještě i jiné možnosti. Společně se na ně podíváme.

Studená sprcha

Ranní studená sprcha, to už vyžaduje umění překročit práh komfortu. Vyměnit teplou postel za studenou sprchu je pro skutečné drsňáky. Nejspíš to nebude pro každého, pokud však milujete výzvy, tohle může být jedna z nich. A věřte, že děláte pro své zdraví velmi dobrou věc. Mimo to vás to tak nakopne, že budete sami překvapení, jak naráz zázračně fungujete.

Rozcvička

Jestliže není studená sprcha to, po čem hned po ránu toužíte, pak se jednoduše rozhýbejte. Udělejte pár kliků, dřepů, výskoků a protahovacích cviků. Ranní cvičení vám energii neubere, ale přesně naopak. Stačí 10 minut a ucítíte, jak vám energie začíná proudit celým tělem.

Lépe řečeno rozproudíte krev a okysličíte buňky. Mimo jiné se do těla při pohybu vyplaví i hormon dobré nálady, tudíž se nebudete škaredit na svět a zvládnete to i bez kávy. Tu si samozřejmě můžete dát také, jako třešničku na dort. Ale až po ranním cvičení nebo studené sprše.

Zdravá snídaně

Existuje jídlo, které energii ubírá. Patří sem veškeré nezdravé a nic tělu nedávající polotovary a těžká/smažená jídla. A existuje jídlo, které naopak energii tělu dodá. Snídaně by měla být výživná, lehce stravitelná. Může to být jogurt, tvaroh, vejce, ovoce, zelenina, ovesné vločky, luštěniny, ořechy a semena. Tipů na zdravé snídaně existuje nespočet. Ať už slané nebo sladké varianty.

Fotografie: Pixabay