Odbourejte špatné ranní návyky a sledujte, jak vám nadbytečná kila budou mizet doslova před očima

Fotografie: Depositphotos

Mnoho lidí se ráno snaží nějak rychle připravit, aby mohli brzy vyrazit do práce. Některé návyky ale vedou k tomu, že jejich váha začne stoupat. Stačí je změnit a číslo na váze se opět začne snižovat.

Pravidelný sport a zdravý jídelníček by měl vést k tomu, že člověk nebude mít problémy s váhou. V případě, že byste začali přibírat, zkuste se zaměřit na to, co děláte špatně. Vyvarujte se těm nejčastějším chybám a začněte věci dělat jinak. Existuje několik triků, které vám pomohou s hubnutím.

Váš spánek je moc dlouhý

U lidí, kteří málo spí, se vytváří vysoká hladina stresového hormonu. To není příliš zdravé, a navíc budete mít přes den větší chutě na sladké a nezdravá jídla. Konzumace takových jídel a hodně spánku škodí každé postavě. Více jak 10 hodin spánku denně zvyšuje index tělesné hmotnosti. Raději si dopřávejte typických 8 hodin spánku.

Oblečení do práce si připravujete večer

Lidé, kteří vstanou do práce o něco dříve a začnou si chystat oblečení, mají větší pravděpodobnost, že jejich váha nezačne stoupat. K tomu abyste měli BMI v normě, stačí po ránu 20 až 30 minut denního světla i přesto, že pouze otevřete okna a poté zatáhnete závěsy. Přichystejte si váš denní outfit raději ráno, kdy si na sebe vezmete něco, co pro vás bude více pohodlné. Navíc máte větší šanci váš oděv přizpůsobit počasí venku.

Fotografie: Pixabay

Nevážíte se pravidelně

Vážení každé ráno způsobí to, že máte mnohem větší přehled o své váze a v případě výkyvů na ně můžete mnohem rychleji reagovat. Lidé, kteří se tomuto nástroji vyhýbají, nemají přehled a následně zjistí, že mají mnohem více kilo, než si mysleli. V případě, že se zvážíte každé ráno, máte větší šanci zjistit, že jste překročili hranici kil, jež jste si dali. V opačné situaci na sebe budete pyšní, protože si budete udržovat stálou váhu, a to vás ještě více namotivuje k tomu, abyste si udrželi zdravý životní styl.

Vynecháváte snídani

Okolo tohoto tématu se vytváří dlouhodobě diskuze a stále mnoho lidí nemá jasno. Je velice důležité, aby člověk dodržoval určitý stravovací režim a jeho tělo si na to navyklo. Po probuzení není nutné čekat a je nejlepší se brzy najíst. Díky tomu získáte potřebnou energii do začátku dne. Ještě předtím si dopřejte například vodu s citronem, která skvěle nastartuje trávení.

Fotografie: Pixabay

Dáváte si špatný druh kávy

Většina lidí si raději zajde koupit kávu do města, než aby si ji udělali doma. Díky tomu, že si nepřidělávají práci s její přípravou, tak si často zvolí i tu, kterou by si doma jinak nedali. Například latte má vysoký obsah kalorií a jeho příprava zabere více času.  Doma by si přitom udělali jen obyčejného a rychlého turka. Hubnout začnete tehdy, když si uvědomíte, že kalorie přijímáte i z toho, co pijete.

Zdroj: Power Of Positivity

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]