Nadbytek viscerálního tuku je spojen s vážnými riziky. V boji pomůže cvičení i zdravé bílkoviny

Fotografie: Freepik

Viscerální tuk, který se ukládá kolem vnitřních orgánů, může představovat vážné zdravotní riziko. Jeho odstranění vyžaduje kombinaci správné stravy, pravidelné fyzické aktivity a změn životního stylu.

Viscerální tuk, nežádoucí tuková tkáň ukládající se kolem vnitřních orgánů břišní dutiny, může představovat značné riziko pro naše zdraví. V souvislosti s vysokým rizikem srdečně-cévních onemocnění, diabetu 2. typu a dalších metabolických poruch, se mnoho lidí snaží najít efektivní způsoby, jak se tohoto tuku zbavit, říká doktorka Danielle Hildreth.

Změna stravovacích návyků

Jednou z nejdůležitějších metod je revize stravovacích návyků. Zaměřte se na stravu bohatou na vlákninu, zdravé bílkoviny a nenasycené tuky. Omezte konzumaci rafinovaných cukrů a nasycených tuků, které mohou přispívat k ukládání viscerálního tuku. Dopřejte si celozrnné produkty, ovoce, zeleninu, luštěniny, ryby a ořechy.

Pravidelná fyzická aktivita

Nedostatek pohybu může přispět k ukládání viscerálního tuku. Pravidelná fyzická aktivita je klíčová. Kombinace aerobního cvičení (chůze, běh, plavání) a silového tréninku může pomoci spalovat kalorie a zvyšovat svalovou hmotu, čímž se snižuje množství tuku.

Kardiovaskulární cvičení

Aerobní cvičení, jako je běh, cyklistika, plavání a taneční aktivity, má pozitivní vliv na srdečně-cévní systém a podporuje spalování kalorií. Doporučuje se minimálně 150 minut středně intenzivního aerobního cvičení týdně.

Tuk na těle
Fotografie: Freepik

Hubnutí po 40 v jasných obrysech: Obtížnost shazování kil v pokročilém věku sníží i vláknina

Silový trénink

Posilování svalů nejenže zvyšuje svalovou hmotu, ale také urychluje metabolismus, což pomáhá spalovat více kalorií. Zahrňte do svého tréninkového plánu cvičení s činkami, vlastní vahou těla nebo stroji.

Změna životního stylu

Správný spánek a zvládání stresu jsou také klíčové. Nedostatek spánku a chronický stres mohou přispět ke zvýšení hladiny tuku v těle. Zkuste relaxační techniky, jako je jóga nebo meditace, a snažte se získat alespoň 7-8 hodin spánku každou noc.

Zvážení odborného poradenství

Při plánování odstranění viscerálního tuku může být užitečné konzultovat své cíle a strategie s lékařem nebo dietologem. Každý jedinec má své vlastní potřeby a omezení, a profesionál vám může pomoci sestavit plán, který bude pro vás nejvhodnější.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]