Odhalte problémy s ledvinami podle dobře rozpoznatelných příznaků

Fotografie: Freepik

Včasná detekce je zásadní pro účinnou léčbu onemocnění ledvin. Vzhledem k tomu, že se varovné příznaky začínají objevovat dlouho před nástupem onemocnění, jejich diagnóza může pomoci vyřešit problém v rané fázi onemocnění, a tím zvýšit šance na zotavení.

Tyto časné příznaky však obvykle neovlivňují kvalitu života, takže když je lidé začnou zažívat, obvykle je ignorují, aniž by si uvědomili, že mohou negativně ovlivnit své zdraví.

Bolest zad

Pokud zažijete tento druh bolesti, zejména pak na straně, na které spíte, může to znamenat, že ledvina na této straně může být poškozena. Tato bolest je obvykle doprovázena bolestivým močením.

Kožní onemocnění

Typickými příznaky selhání ledvin jsou svědění kůže a její suchost. Ledviny jsou zodpovědné za odstranění toxinů z těla a stejnou funkci provádějí játra. Proto jakákoli dysfunkce ledvin může snadno způsobit kožní problémy, jako je vyrážka, suchost, svědění, zarudnutí a další.

Fotografie: Freepik

Otoky

Alarmujícím příznakem tohoto stavu je otok různých částí těla. Jak bylo uvedeno výše, ledviny jsou rozhodující pro odstranění odpadu z těla, takže když je jejich funkce ohrožena, odpad v těle se začne hromadit, což může kromě kožních problémů způsobit také otoky.

Barva moči

V případě dysfunkce ledvin se mění i barva moči. Kromě změny barvy se moč může také stát pěnivá nebo koncentrovanější. Tento příznak vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.

Anémie

Kromě odpovědnosti za detoxikační proces ve vašem těle jsou vaše ledviny také zodpovědné za zajištění správného přenosu kyslíku a dalších látek a vitamínů. Když jsou ledviny poškozeny, nemohou tento vitamín správně vylučovat, což vede k anémii.

Fotografie: Freepik

Zabraňte selhání ledvin

Poškození ledvin lze předejít snížením rizikových faktorů, z nichž některé zahrnují vyhýbání se škodlivým místům, jako jsou místa, kde lidé kouří, nebo místa plná kadmia, jako jsou průmyslová pracoviště. Dalším důležitým krokem je udržení silného imunitního systému prostřednictvím pravidelných cvičení a konzumace zdravé, vyvážené stravy bohaté na listovou zeleninu.

S ledvinami vám může také velmi dobře pomoci červená řepa. Červená řepa je bohatá na mnohé živiny, zejména pak hořčík, zinek, vápník, jód, chlór, sodík a mnoho dalších. Díky tomu, že červená řepa obsahuje i další látky, umožňuje také správné fungování orgánů. Také čistí ledviny, žlučník a lymfu. Proto byste měli zařadit červenou řepu do svého jídelníčku.

Řepa se dá konzumovat hned na několik způsobů. Lze koupit řepnou šťávu, řepu jako takovou, ale i upravenou například tu nakládanou. Nejvyšší podíl vitaminů a minerálů má samozřejmě řepa čerstvá, tedy ta syrová. Ta syrová také nejvíce pomůže při různých problémech, právě proto, že obsahuje nejvíce přínosných látek. Ledviny jsou velmi důležitým orgánem, proto se snažte předcházet problémům s nimi spojeným.

Zdroj: WebMd

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]