Naučte se účinně bojovat proti kašli. Domácí sirup ze základních surovin působí stejně dobře jako drahé léky z lékárny

Fotografie: Depositphotos

Ne každému se chce na mírný kašel hned brát nějaké prášky. Na druhou stranu, nějak ho léčit musíte. Třeba s pomocí tohoto sirupu, na který vám stačí jen tři suroviny.

Každý, kdo někdy měl kašel, ví, jak nepříjemný může být. Není to dost vážný důvod k tomu, abyste lehli do postele a léčili se s ním. Zároveň je ale dost závažný na to, aby vám zkomplikoval pracovní i osobní život, zvláště v této době. Pokud si jste jisti, že máte jen obyčejný kašel a nic víc, můžete si pomoci celkem jednoduše. Stačí vám na to tři „zázračné“ ingredience, které seženete všude za pakatel, říká lékařka Arefa Cassoobhoy.

Fotografie: Unsplash

Jak si tedy sirup udělat?

Budete potřebovat:

  • 700 gramů cibule – je jedno, jestli bude červená či obyčejná,
  • 4 velké citrony.
  • 400 gramů medu,
  • dostatečně velkou zavařovací sklenici.

Nejprve si zpracujte cibuli klasicky tak, jak jste zvyklí. To znamená ji oloupat a následně nakrájet na kostičky, nejlépe co nejdrobnější. Dále si vezměte citron, omyjte ho vroucí vodou a nakrájejte na plátky. Nyní můžete začít s vrstvením do zavařovací sklenice. Vždy na sebe dejte vrstvu cibule, tu zalijte medem a překryjte třemi plátky citronu.

Fotografie: Unsplash

Postup opakujte, dokud vám nedojdou všechny suroviny nebo sklenici nenaplníte. Následně ji uzavřete a nechte odležet cca 24 hodin při pokojové teplotě, aby se mohl vytvořit sirup. Před otevřením protřepejte a následně sirup sceďte. Uchovávejte ho v lednici a užívejte třikrát denně jednu polévkovou lžíci, buď samu o sobě, nebo si ho přidejte například do čaje.

Proč jsou tyto ingredience tak účinné?

Zdravotní benefity, které přináší cibule

Je přírodním antibiotikem, jelikož obsahuje allicin, což je mimo jiné látka, která způsobuje její štiplavost, a ta bojuje proti bakteriím a virům. Bude se vám díky ní lépe vykašlávat a dýchat. Zároveň je velkým zdrojem vitamínů a minerálních látek, jako jsou vitamíny E, B6, D, C, B12, karoten, niacin, železo, fosfor, hořčík, draslík a mnoho, mnoho dalších.

Fotografie: Unsplash

Proč byste měli přidat citron

Ani citron se za svůj obsah vitamínů a živin nemusí stydět. Obsahuje riboflavin, vitamíny B6, B9, A, E, vápník, hořčík a železo. Kromě toho, že se snad vždy přidával do čaje, v boji proti nachlazení vám pomůže i v jiných zdravotních ohledech. Například pokud máte slabé srdíčko, trpíte na obezitu či anémii (nedostatek železa), s tímto vším vám pomůže, a ještě vám jako bonus zlepší trávení.

Fotografie: Unsplash

Med je sladkou tečkou sirupu

Obsahuje cukry, glukózu, fruktózu, sacharózu a mnoho dalších sacharidů. Zároveň v něm můžete najít bílkoviny, draslík, vápník, hořčík, železo, měď, sodík, síru, vitamíny C a B a různé enzymy. Jeho přínosy v boji proti kašli byly zkoumány již několika studiemi a vždy přinesly dobré výsledky. Zvláště před spaním jeho účinky oceníte, jelikož tiší kašel a zlepšuje spánek.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]