Pokožku na tváři lze výrazně omladit díky napařování obličeje. Stačí jednou týdně a nebudete vědět, co jsou to vrásky

Fotografie: Depositphotos

Napařování obličeje je nejjednodušším a nejlevnějším způsobem, jak pečovat o svou pleť. Mělo by být součástí běžné rutiny, protože vaší pokožce přinese celou řadu výhod.

Znečištěné ovzduší a smog pronikají vaší pokožkou, potřebujete opalovací krém, který ji chrání před UV zářením, zpracované potraviny, jež pleť vůbec nevyživují, to všechno má neuvěřitelně negativní dopad na vaši pokožku. Proto je důležitější než kdy jindy pečovat o svůj obličej a metoda, která zaručeně funguje, je napařování. Může pleť vyčistit, zklidnit a zvrátit její poškození. Navíc je to zdarma a můžete to provádět z pohodlí domova, říká doktorka Cynthia Cobb.

Odstraňuje a čistí nahromaděné nečistoty

Když si napařujete obličej, teplo vodní páry uvolní vaše póry a způsobí jejich rozšíření. Jakmile se otevřou, tmavá špína a maz, které se v nich nahromadily, jsou vytlačeny. Maz, jenž pokrývá pokožku, ji hydratuje a chrání. Nicméně, příliš mnoho mazu, který neudržujete pod kontrolou, je příčinou vzniku černých teček a pupínků. Napařováním obličeje můžete omezit množství kožního mazu, jenž způsobuje tyto nežádoucí výsledky. Váš obličej pak bude bude čistý a zářivý.

Odstraní bakterie a odumřelé buňky

Kůže je největším orgánem vašeho těla a prochází neustálým procesem regenerace, což způsobuje, že se na vašem obličeji hromadí mrtvé bakterie. Přestože nepředstavují žádné nebezpečí, nemusí umožnit správné okysličení pokožky. Když si napaříte obličej, odstraníte část mrtvých kožních buněk a uvolníte cestu pro zářivější vzhled.

Oddálí vznik vrásek

Vrásky jsou sice zdravým příznakem přirozeného stárnutí, ovšem miliony lidí, jak mužů, tak žen, se jejich výskyt snaží co nejvíce oddálit. Pokud neužíváte kolagen, napařování může být skvělou alternativou. Rozproudí váš krevní oběh, čímž se zvýší produkce kolagenu a elastinu, získáte pružnou pokožku a oddálíte vznik vrásek.

Fotografie: Depositphotos

Lepší absorpce produktů pro péči o pleť

Napařování pokožky by mělo být považováno za nezbytnou součást rutinní péče o pleť. Skvělá věc na napařování je, že ze všech těch krémů, pleťových vod a čisticích prostředků, které si často nanášíte na obličej, získáte více. Tato výhoda je způsobena zvýšenou cirkulací a okysličením vaší pokožky. Protože jsou póry nezanešené, mohou absorbovat více. Váš obličej tak bude na produkty více reagovat.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]