Mykózy nehtů se můžete snadno zbavit pomocí receptu na účinný domácí prostředek. Na jeho přípravu stačí jen 2 suroviny

Fotografie: Depositphotos

Mykóza nehtů se projevuje bílými nebo nažloutlými skvrnami na okrajích nehtů a snadno se může rozšířit na nehtové lůžko.

Plísňové onemocnění nehtů je onemocnění, které způsobují různé typy plísní. Samotnému onemocnění nehtů často předchází plísňové infekce na nohou. Infekce začíná od volného okraje nehtu a bočního záhybu nehtu. Časem se může rozšířit do dalších částí nehtu nebo na jiné nehty, proto je třeba zahájit léčbu co nejdříve, říká lékařka Jenneh Rishe.

Příčiny plísně nehtů

Jakkoliv se vám to může zdát nepravděpodobné, jednou z hlavních příčin plísně je stres. Jak víme, stres často spouští různá onemocnění, oslabuje organismus a ten pak může být náchylnější k různým infekcím. Dalším původcem může být nadměrná hygiena, která oslabí vaši přirozenou obranyschopnost organismu vůči nejrůznějším patogenům.

Fotografie: Freepik

Pokud často navštěvujete veřejné bazény, sauny, společné sprchy a podobná místa, je pravděpodobné, že vás infekce nehtů může potkat. Tato teplá a vlhká místa velmi snadno bakteriím usnadňují šíření. Ke vzniku plísňových infekcí může přispět i nošení špatně větrané uzavřené obuvi a syntetických ponožek. Pokud se vám stalo, že jste si nehet nějakým způsobem poškodili, bude také náchylnější k plísňovým infekcím.

Recept, jak se nadobro zbavit plísně nehtů

Pokud chcete vyzkoušet náš tajný trik, který vám pomůže zbavit se plísně nehtů, postačí vám, když si pořídíte jablečný ocet a jedlou sodu. Dále už budete potřebovat pouze teplou vodu a nádobu, do které si můžete položit nohy, nejlépe lavor. Skvělé na tom je, že tuto relaxační léčbu můžete provozovat v klidu doma, například u sledování televize. Navíc se nejedná o nic nákladného, nemusíte použít žádné speciální přípravky z lékárny.

Fotografie: Freepik

Příprava lázně pro vaše nehty

Naplňte si mísu jablečným octem tak, aby postižená místa nohou byla namočená. Nechte je namočené asi po dobu 20 minut. Poté si nohy otřete tak, aby byly suché, a do lavoru nalejte teplou vodu. Nohy si opět máčejte zhruba 20 minut.

Fotografie: Freepik

Po uplynutí této doby přidejte šálek sody bikarbony a opět nohy ponořte do vody asi na dalších patnáct až dvacet minut. Následně otřete nohy do sucha.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]