Milujete cizokrajnou kuchyni? Zkuste tu thajskou!

Rádi ochutnáte cizokrajnou kuchyni? Troufnete si vyzkoušet netypické chutě a okusit jiný druh kulinářského umění, než na který jste zvyklí tady u nás? Pak si vám dovolíme doporučit thajskou kuchyni, která je proslulá svou různorodostí! Ryby připravené na nespočet chutných způsobů, pikantní polévky s nádechem kokosového mléka a lahodné omáčky doplněné rýží – to a mnohem více vám může tato cizokrajná kuchyně nabídnout. A proč byste si tyhle dobroty měli vařit doma, když se do Thajska můžete vydat na dovolenou?

Ochutnejte místní cizokrajnou kuchyni

Nikde není psáno, kdy je ten nejideálnější čas vyrazit na dovolenou. Ačkoli nám prázdniny daly sbohem a pomalu a tiše nastupuje chladnější podzim, i teď si můžete sbalit kufr a vyrazit na nějaké krásné sluncem prosluněné místo – třeba do Thajska! Tato země, které se právem přezdívá „ráj na zemi“, každoročně láká nespočet tisíc turistů, kteří se sem rádi a s nadšením vracejí.

Zažijte nejen kulinářské zážitky

Do Thajska nemusíte odjíždět jen za kuchyní, která sice má něco do sebe a dokonale polaská vaše chuťové buňky, ale tohle místo vám může nabídnout mnohem více – například pestrou nabídku výletů, ze které si ten pravý a nezapomenutelný zážitek dokáže vybrat každý. A co všechno můžete v nádherném a exotikou voňavém Thajsku zažít?

  • Výšlap za Buddhou

    Příjemný celodenní výlet, na kterém toho zažijete tolik, že ani všechny zážitky nebudete stíhat vstřebávat! Prohlédnete si Tygří jeskyni, vydáte se po téměř 1300 schodech za Buddhou a pochutnáte si na obědě, kterým vás pohostí místní mniši. A to teprve bude specialitka, uvidíte!

  • Pohled na mořské dno

    Pro thajskou cizokrajnou kuchyni jsou typické i ryby, které se zde připravují na spoustu způsobů. Jestli si rádi na rybách pochutnáte – zvláště milovníci zdravé stravy je přímo zbožňují – pak se běžte blíže podívat na tyhle zázraky, které později konzumujete na talíři. Kurzy potápění jsou v Thajsku oblíbené a naleznete zde nespočet míst, kde se dá pohodlně potápět za doprovodu českého instruktora.

Obrázek: pixabay.com

KOREKCE: Nikol Sotolářová

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]