Kuchyňské přístroje, které pomohou se zdravým stravováním. Lis na citrusy, jogurtovač, mixér i napařovací hrnec..

Výhod vaření doma existuje spousta. Jednak máte kontrolu nad tím, co vaše jídlo obsahuje a můžete vybírat nejen podle chuti, ale i podle kvality potraviny naditých živinami. Ušetříte spoustu peněz a připravovat můžete jídla, která chutnají vám i rodině.

Pokud chcete, aby nutriční hodnota pokrmů zůstala zachována je vhodné takové jídlo správně připravit a použít vhodné kuchyňské přístroje. S pomocníky, které vám dnes představíme, to hraně zvládnete. Ostré nože, prkénka, nádobí a správný postup jsou klíčovým krokem pro zdravější stravování.

Odšťavňovač

Asi není potřeba vysvětlovat, k čemu odšťavňovač slouží. I když do pitného režimu patří především voda a čaje, může domácí ovocná limonáda zahnat chuť na sladké. Vylisovat šťávu však lze i ze syrové zeleniny, díky tomu se zachovají všechny vitamíny a minerály.

Napařovací hrnec

Pít jen šťávy z ovoce a zeleniny by nestačilo a jíst je pouze v syrovém stavu by člověka brzy omrzelo. Když už připravit zeleninu tepelně, pak tak, aby se zachovalo co nejvíce zdraví prospěšných látek. Jídlo připravené na páře je mnohem zdravější. Navíc je zde výhoda, že u vícepatrového hrnce uvaříte naráz i tři jídla: polévku, hlavní chod i přílohu.

Kvalitní pánvička

Lépe řečeno pánvička s nepřilnavým povrchem. Díky speciálnímu povrchu nemusíte použít tuk buď vůbec anebo minimálně. Jedná se vesměs o keramické, teflonové a titanové povrchy.

Krájecí prkénko a ostré nože

Na každý druh potraviny jiné prkénko. Ryby, maso, ovoce, zelenina, sýr. Díky tomu se nepřenášejí bakterie. Mimo prkénka je důležité pořídit si kvalitní a ostré nože. Kvalitní nože nepohlcují pachy a namísto pižlání, kde vám z ovoce uteče velké množství šťávy, budete skutečně krájet.

Jogurtovač

Jogurt je výtečný na snídani, ale i svačinku nebo jako lehký a neškodný dezert po večeři. Není-li ovšem naditý umělými sladily. Domácí je prostě domácí a pokaždé může chutnat jinak. Záleží, co si do něj přidáte. Přimíchat do něj můžete i sůl, česnek, bylinky a vyrobit si tak zdravější alternativu za tatarku či majonézu.

Mixér

Pořídíte-li si kvalitní přístroj, využijete jej všestranně. Použít se dá na výrobu smoothie, koktejlů, dezertů, výrobu domácího ořechového másla. Připravit si v něm můžete i ovesno-kokosovou mouku (rozmixováním ovesných vloček a kokosu) a mnoho dalších úžasných a zdravých věcí.

Lis na citrusy

Ať už máte nebo nemáte odšťavňovač, lis na citrusy je úžasný pomocník. Nemusíte vytahovat celý odšťavňovač, jehož složení, rozložení, umytí a opětné složení může být někdy otrava. S lisem na citrusy je odšťavnění mandarinek, pomerančů, citrónů, grapefruitů legrace. Během okamžiku máte připravený osvěžující domácí džus z cirusů, plný vitamínů.

Obrázek: pixabay.com