Kreativní alternativy kávy

obrázek: kushliving.com.au

Také konzumujete velké množství kávy a přemýšlíte nad tím, čím ji nahradit? Přinášíme několik tipů.

Zelený čaj

Ráno se neobejdete bez vaší oblíbené kávy? A co zkusit zelený čaj. Je to osvěžující nápoj, který obsahuje menší množství kofeinu a celou řadu tělu prospěšných látek. Patří mezi ně i katechiny, které patří do skupiny silných antioxidantů.

Smoothie s ořechy

Ořechy obsahují velké množství bílkovin a vlákniny a kromě jiného pomáhají zvyšovat hladinu cukru v krvi.

Siberianský ženšenový čaj

Siberianský ženšenový čaj má nahořklou chuť a pokud jej chcete osladit, použijte med či jiný druh přírodního sladidla. Tento bylinný nápoj stimuluje naši koncentraci.

Reishi houbový čaj

Řada z nás využívá houby pro přípravu chutných pokrmů. Zkoušeli jste již houbový nápoj jako zdravou alternativu kávy? Reishi houba se využívá v tradiční čínské medicíně a čaj si z ní připravíte velmi jednoduše. 10 ml sušené a na prášek rozemleté houby rozpusťte ve 3 šálcích vody, přiveďte k varu a vařte 30 minut.

Chai

Tento uklidňující nápoj, který pochází z Indie, se vyrábí ze silného černého čaje, mléka a různých druhů koření, mezi něž patří zázvor, skořice nebo kardamon. Horký hrnek tohoto lahodného nápoje vám pomůže překonat odpolední únavu.

Prášek z karobu

Podobně jako kakaový prášek, má i prášek z karobu přirozeně sladkou chuť s nádechem medu a
zabraňuje vám v poklesu odpolední energie.

Citronová voda

Smetanové kávové nápoje nabízejí okamžitý přísun energie, ale když v odpoledních hodinách kofein vyprchá, můžete se cítit unavení. Někdy vaše smysly stimulují jednoduché věci: jednou z nich je i citronová voda.

Džus z granátového jablka

Sladká,čistá šťáva z granátového jablka je lahodným posilovačem energie. Obsahuje celou řadu antioxidantů a vitamínů. Můžete ji pít samotnou nebo ji přidat do ovocného koktejlu.