Koronavirus je nenápadný a může číhat všude, proto účinně chraňte zdraví své i vaší rodiny

Fotografie: Depositphotos

Zdraví je jedno z nejcennějších věcí, které v životě máme, proto o něj také musíme pečovat a dbát. Nevystavujte své tělo zbytečnému riziku a chraňte jej před viry, jako je koronavirus, ale i obyčejná chřipka.

Je potřeba se o své tělo starat každý den, nikoli pouze v zimním období. Imunitu, ale i pevné zdraví byste měli podporovat během celého roku. Poté se v zimě můžete těšit z dobré imunity. Nejen, že doplníte minerály a vitamíny pomocí ovoce a zeleniny, bude také potřeba se preventivně bránit proti vzniku infekcí a udržovat několik hygienických pravidel, které by měly být každodenním zvykem pro každého z nás.

Prevence respirační virové infekce a chřipky

Nejlépe uděláte, pokud využijete jako prevenci čerstvý vzduch. To může být jeden ze skvělých důvodů, jak trávit čas s rodinou. Můžete chodit na dlouhé procházky, pořádat výlety po lese, hledat poklady, je mnoho aktivit, které můžete se svou rodinou pořádat na čerstvém vzduchu. Hýbejte se, cvičte a buďte spokojení Zároveň si dopřejte dostatek spánku a buďte se svou rodinou. Nezapomínejte jíst vitamíny a minerály, jezte jídlo s chutí, ne s donucením. Neseďte doma a nesmutněte, stres je nejhorším zabijákem imunity.

Jak chránit své zdraví i zdraví vašich blízkých

Je důležité chránit nejen své zdraví, ale také zdraví vašich blízkých. A to především po vyhlášení celosvětové pandemie koronaviru. Doporučujeme nepanikařit, ale zároveň chraňte sebe i své blízké. A to nejlépe pomocí dezinfekčních a antiseptických produktů.

Pokud jdete na nákupy, mějte po ruce dezinfekci, kterou si očistíte ruce. Také bychom rádi upozornili, abyste to s dezinfekcí v domácnosti nepřeháněli. Je potřeba imunitu posilovat, nikoliv ji zničit dezinfekcí. A právě viry a bakterie jsou dokonalé k budování pevné imunity.

Fotografie: Freepik

WHO poskytla informace, které určují, že pravidelné mytí rukou mýdlem působí proti jakémukoliv viru, protože viry jsou tímto způsobem dokonale umyté mechanickým způsobem. Nyní je potřeba se bránit především před koronavirovými viry a mít se před nimi na pozoru. Nezapomínejte, že i když vyjdete pouze s košem, saháte na kliku, kterou jste před pár hodinami stiskli, když jste se vraceli z obchodního centra či z práce. Zkuste především v takovém nepříznivém období dodržovat několik hygienických zásad:

  • Nedotýkejte se tváře špinavýma rukama.
  • Popřemýšlejte, zda se opravdu musíte účastnit hromadných akcí.
  • Pokud máte doma nakaženého blízkého koronavirem, není odvěcí nosit roušku.
  • V případě příznaků onemocnění byste se měli umístit do izolace.

Další možností, jak zabránit šíření viru je používání jednorázových ubrousků, které ihned vyhodíte. měli byste je také využít při kašli a kýchání. Pokud chodíte do práce, pravidelně čistěte vaše povrchy – kliky a jiné. Na toaletě buďte velmi obezřetní a vždy si umyjte ruce.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]