Jednoduché recepty na peelingy obličeje, které si můžete připravit sami doma

Fotografie: Freepik

Peeling na obličej nám pomáhá odstranit nečistoty a získat rovnoměrnou pleť. V některých případech může dokonce vyhladit strukturu pokožky. Přinášíme recept na jednoduchý domácí peeling.

Peeling je vhodným produktem na jakýkoliv typ pleti, a to jak pro ženy, tak i pro muže. Pomáhá totiž z naší pokožky odstraňovat přebytečný maz a nečistoty. Tím přispívá k jejímu lepšímu vzhledu a k detoxikaci obličeje. Za peeling nemusíme zbytečně utrácet velké sumy v drogerii. Můžeme si ho jednoduše připravit doma. Domácí peelingy jsou nejen ekologické, ale také šetří naši peněženku.

Potřebný odpočinek během aplikace

Aplikace peelingu neslouží jen k vyčištění pokožky, ale je nám díky němu také dopřána potřebná relaxace a chvilka odpočinku. Při jeho nanášení dochází k masáži pokožky a k hloubkové stimulaci našich smyslů. Ideální pro relaxaci je nanášet peeling během pobytu ve vaně, za doprovodu příjemné hudby a svíček.

Fotografie: Pexels

Díky své drsné struktuře peelingy odstraňují z naší pokožky odumřelé buňky, a zamezují tak dalšímu vývoji bakterií, které se v naší pleti vyskytují. Pokud trpíme na suchou pokožku, doporučuje se aplikovat peeling ve frekvenci jedenkrát týdně. Pokud je naše pleť naopak mastná, je vhodné peeling aplikovat dvakrát týdně. Peeling nanášíme na náš obličej od krku až po tváře. Pomalu ho vmasírováváme do oblasti nosu a čela. Oblasti kolem očí se naopak snažíme vyhnout.

Recepty na přípravu domácích peelingů 

Doma si jednoduše můžeme připravit peeling medový. Na ten budeme potřebovat med, a to ideálně bez obsahu toxických látek nebo pasterizace. V misce smícháme lžíci medu a stejné množství cukru. Med má regenerační a antioxidační účinky, působí tedy zklidňujícím efektem na problémovou pokožku. Hrubé krystalky cukru naopak zajistí, že naši pleť zbavíme nečistot. Pro osvěžení můžeme do směsi přidat několik kapek čerstvého citronu. 

Fotografie: Pexels

Chladivý peeling si můžeme připravit z kombinace kávy a tvarohu. Do misky si vložíme 2 lžíce tvarohu a lžičku kávové sedliny. Směs promícháme s 5 lžičkami vody. Můžeme použít obyčejnou destilovanou vodu, pro lepší efekt se ale doporučuje růžová květová voda. Po aplikaci peeling jednoduše opláchneme vlažnou vodou, případně můžeme použít vlhčené vatové tampony.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]