Dvojitá brada bude minulostí. Jednoduchý recept vás jí zbaví jednou provždy

Fotografie: Depositphotos

Dvojitá brada či opuchlý obličej jsou nevzhledné problémy, se kterými se v dnešní době potýká vlivem určitých faktorů stále více lidí.

Tuk usazený na krku a v obličeji se odstraňuje opravdu těžko. Nejde však o žádnou nereálnou záležitost – chce to akorát mít dostatek trpělivost a dodržovat určité zásady zdravého životního stylu. Níže jsme si proto pro vás připravili ty nejúčinnější způsoby, které vám pomohou zvýšit pružnost a pevnost pokožky a navrátit vám tak zpět vaše obličejové rysy. Samozřejmě také nezapomínejte, že pro získání těch nejlepších výsledků je důležité také pravidelně cvičit, říká lékař Jared Meacham.

Jezte méně kalorií, než spálíte

Chcete-li začít odbourávat tuk, a to nejen z oblasti vašeho krku a obličeje, musíte si vytvořit denní kalorický deficit 500 až 1000 kalorií. Je ovšem důležité, abyste nehladověli a nedrželi drastické diety, protože v takovém případě můžete ohrozit svůj metabolismus a naopak svůj stav ještě zhoršit. Nejprve si proto zjistěte, jaký je váš doporučený kalorický příjem a od toho poté uberte požadované hodnoty. Také rozhodně nezapomínejte dostatečně cvičit.

Pijte dostatek vody

Každodenní konzumace dostatečného množství vody je klíčem k úspěchu při odbourávání tuků. Dehydratace může totiž může mít závažné dopady na vaše zdraví a zpomalit metabolismus, což je to poslední, co potřebujete, když chcete zhubnout. Voda navíc pomáhá udržovat pokožku pružnou, jemnou a pevnou, což je pro lepší vzhled  krku a obličeje zásadní.

Omezte příjem cukru

Chcete-li snížit příjem cukru, přestaňte pít sladké nápoje a vyhýbejte se konzumace zpracovaných potravin, jako jsou průmyslově vyráběné koláče, sušenky a pečivo. Místo toho raději konzumujte více přírodních cukrů z čerstvého ovoce nebo bobulovin, které navíc podporují vzhled pokožky a pomáhají odbourávat toxiny z těla.

Dostatek bílkovin

Pro odbourávání tuků je nezbytné, abyste jedli dostatek bílkovin, které podporují růst svalů a pomáhají tělu zrychlovat metabolismus, čímž také podporují hubnutí. Ideálně byste měli do svého jídelníčku přidat potraviny, jako jsou zejména mléko, mléčné výrobky, sójové výrobky, fazole, čočka, maso, ryby, semena a ořechy.

Vyhněte se nezdravým tukům

Pokud chcete zhubnout, měli byste se vyhýbat nasyceným a zpracovaným tukům, které se nachází především v červeném mase, zpracovaném mase a téměř všech zpracovaných potravinách. Ty nejenže přispívají k nabírání kil, ale také mohou poškozovat váš kardiovaskulární systém, čímž zvyšují riziko vzniku závažných onemocnění, včetně srdečního infarktu či mozkové mrtvice.

Fotografie: Pixabay

Celozrnné potraviny

Celozrnné potraviny jsou bohaté na vlákninu a další živiny, které podporují trávení, a tím také rychlejší odbourávání tuků. Mezi ty nejlepší potraviny, které byste měli přidat do svého jídelníčku patří ovesné vločky, hnědá rýže, ječmen a pohanka. Některé z těchto potravin navíc prospívají vzhledu a pevnosti pokožky, což je zvláště důležité pro

Jezte hodně čerstvé zeleniny

Zelenina by ve vašem jídelníčku neměla chybět v žádném případě. Nejenže pomáhá hubnout za cenu téměř žádných kalorií, ale také stimuluje tvorbu kolagenu, díky němuž je pokožka na krku a obličeji pružnější a jemnější. Mezi ty nejlepší druhy patří zejména rajčata, červená paprika, brambory, mrkev a dýně.

Zdroj: Healthline