Očista plic přírodní cestou: Okamžitý detox zregeneruje tento důležitý orgán a zajistí lepší příjem kyslíku do krve

Fotografie: Depositphotos

Plíce jsou velmi důležitý orgán, díky kterému jsme schopni dýchat a okysličovat svou krev. Jednou za čas je však zapotřebí provést jejich očistu.

Znečištění ovzduší a špatné návyky patří mezi hlavní příčiny plicních onemocnění, které ročně postihují desítky milionů lidí. Plíce jsou ovšem velmi důležitý orgán, který zastává řadu nezbytných funkcí v našem těle. Pokud si je proto chcete zachovat v co nejlepším stavu, měli byste jim dopřát jednou za čas dostatečnou detoxikaci, která vám pomůže zbavit se usazených toxinů a zanesených dýchacích cest. Níže se proto můžete seznámit s těmi nejlepšími způsoby, jak na to. Více prozradila lékařka Meredith Goodwin.

Pijte detoxikační nápoje

Existují nápoje, které pomáhají redukovat hlen v plicích a účinně je detoxikovat. Mezi ty nejlepší patří především:

  • Teplá voda s medem
  • Voda s citronem
  • Zelený čaj
  • Mrkvový džus
  • Voda s kurkumou a zázvorem
  • Smoothie z banánu a špenátu

Abyste získali nejlepší výsledky, měli byste je pít především po ránu. Změnu zaznamenáte však až za 2 týdny, tudíž nepřestávejte, pokud během prvních dní nic neucítíte. Tyto nápoje navíc disponují řadou dalších benefitů, a proto by rozhodně neměli chybět ve vašem jídelníčku.

Vyzkoušejte solnou terapii

Solná terapie spočívá v dýchání vzduchu, který obsahuje malé částečky soli. Jedná se o skvělou léčbu plicních onemocnění, jako je astma, bronchitida a kašel. Stačí například zakoupit himalájskou sůl, rozpustit ji ve vodě, tu nechat vyvařit a následně pak inhalovat vycházející páru.

Fotografie: Pixabay

Oreganový olej

Oreganový olej je přírodní dekongestant, který skvěle čistí plíce od nečistot a hlenu. Chcete-li jej použít, smíchejte tento aromatický prostředek s mandlovým olejem v poměru 1:1 a poté si dejte 1 až 2 kapky pod jazyk. Ty zde podržte alespoň 3-5 minut a poté si ústa vypláchněte vodou. Abyste získali co nejlepší výsledky, provádějte tento postup 3x denně po dobu 1 až 4 týdnů.

Horká koupel

Horká koupel je další skvělý způsob, jak můžete vyčistit své dýchací dutiny a odstranit hlen z plic. Během sprchování se snažte inhalovat vycházející páru a snažte se co nejvíce zahřát. Abyste se však vyhnuli kožním problémům, měli byste se sprchovat horkou vodou maximálně třikrát do týdne. Ve svém pokoji nebo obýváku pak můžete používat zvlhčovače vzduchu, které taktéž fungují skvěle.

Vyhýbejte se mléčným výrobků

Některé potraviny mohou zvyšovat tvorbu hlenu v plicích. Jedná se zejména o mléčné výrobky, jako je sýr, máslo, jogurt nebo mléko, masové konzervy a další zpracované potraviny. Namísto nich raději začněte jíst více kořeněných jídel a pít bylinkové čaje, které vám poskytnou mnoho užitečných živin pro detoxikaci.

Dodržujte ústní hygienu

Abyste ochránili své plíce, měli byste se také starat o dobré zdraví své dutiny ústní. Nezapomínejte proto na pravidelné čištění zubů a spolu s nimi si také čistěte jazyk, na kterém se často hromadí bakterie. Skvěle vám pak také pomůže užívání ústní vody.

Dělejte dechová cvičení

Dechová cvičení jsou skvělým způsobem, jak detoxikovat své plíce, odbourat stres a celkově zrelaxovat. Na internetu najdete spoustu užitečných návodů, které vás provedou správnou metodikou – obzvláště účinné jsou techniky dýchání 5-5-5-5 a 4-7-8.

Zdroj: Healthline