Jak na celulitidu – je šance se jí navždy zbavit?

zdroj obrázku:livestrong.com

Téměř 90% žen se trápí kvůli celulitidě, nejčastější místa jsou nohy, břicho a ruce. Celulitida ale není jen problém žen, týká se též mužů. Jak proti ní můžeme bojovat a co to je? Na tyto otázky naleznete odpovědi v našem článku.

Celulitida, co to vlastně je?

Celulitida je estetická záležitost, která se projevuje hrbolatou pokožkou především v oblasti hýždí a stehen. Jedním z častých omylů je, že se jedná o přebytečný tuk, což ale pravdou není. I štíhlí lidé mají celulitidu.

Co způsobuje celulitidu?

Doposud nikdo přesně neví, co celulitidu vytváří, ale nejčastější příčinou bývají tyto věci:

  • Genetika
  • Lymfatický systém (Tento systém slouží k odvodnění těla, při tomto procesu se tělo snaží zbavit odpadu, je to něco jako kanalizační systém. Lymfatické uzliny = pomerančová kůra vzniká nezdravými návyky, jako je špatná strava a nedostatek cvičení.)
  • Stárnutí (Tento pojem je trošku zavádějící, neznamená to, že když člověk zestárne musí mít ihned celulitidu. Celulitida ale ve vyšším věku bývá viditelnější z důvodu zralejší pleti – kdy pleť ztrácí pružnost.)
zdroj obrázku:mybeautygym.com

Jak se zbavíte celulitidy?

Nemáme pro vás dobrou zprávu – bohužel ještě nikdo nenalezl zaručený způsob, jak celulitidu efektivně vyřešit a zbavit se jí. Neexistuje žádná trvalá fixace, bez ohledu na to jak invazivní nebo drahá je. Jediná správná věc je prevence, díky níž můžete minimalizovat celulitidu a to bez pomoci drahých léčebných procedur.

Jakým způsobem ji tedy minimalizovat?

Jedna z variant je správné cvičení, nestačí ale pouze posilovat, je dobré mít pravidelný kardio pohyb a k tomu silový trénink. Díky této kombinaci se sníží vzhled celulitidy.

Další variantou jsou pravidelné lymfatické masáže, díky nimž se stimulují cévy a dochází ke zvýšení průtoku krve.
Dále byste měli zvolit správnou stravu, která bude obsahovat dostatek zeleniny. A dostatečně pít čistou vodu.

Nezbytnou součástí k její zmírnění je snížení stresu s vydatným spánkem. Zkrátka klíč k úspěchu je dodržování zdravého životního způsobu života.