Ke snížení vysokého krevního tlaku pravidelně snídejte některou z těchto potravin. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat

Fotografie: Freepik

Dobrou snídaní se nastartujete na celý den a pokud vás trápí vysoký krevní tlak, můžete zvolit tyto základní potraviny, které vám pomohou jej snížit, říká lékařka Natalie Butler.

Hypertenze je odborný výraz pro vysoký krevní tlak, pokud jsou hodnoty vašeho krevního opakovaně vyšší. Cévy jsou opakovaně vystaveny vysokému krevnímu tlaku a ztrácí pružnost. Objevují se na nich jizvy a v důsledku toho se mohou ucpat nebo prasknout. Je to celoživotní onemocnění a užíváním léků se léčba musí vést ke snížení krevního tlaku. Podpořit snížení hodnot můžete i vhodnými potravinami a kdy je lépe dostat do těla, než při prvním nedůležitějším pokrmu dne?

5 potravin pro báječnou snídani a nižší krevní tlak

Fotografie: Freepik

Vejce

Řadí se mezi superpotraviny pro svůj obsah nutričně významných látek. Nejvyužívanější jsou především díky obsahu proteinů, které jsou hodnotnější než u masa. Ve vejcích najdeme zastoupení všech vitamínů, výjimku tvoří vitamín C a z minerálních látek je to především železo, fosfor, zinek a draslík. Snižovat krevní tlak pomáhají peptidy. Nejvyšší obsah peptidů docílíte, pokud vajíčka upravíte smažením. Takže míchaná vajíčka jsou perfektní volbou k snídani.

Fotografie: Pixabay

Oves

V léčitelství se používá především ovesná sláma, která obsahuje látky se stahujícími a protizánětlivými účinky. Oves je funkční potravina s bohatým obsahem vitamínů skupiny B, kyseliny listové a minerálních látek, především mangan, hořčík, zinek, draslík a železo. Pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi, což se pozitivně projevuje na snížení krevního tlaku.

Má významný obsah vlákniny a příznivě tak působí na střevní mikroflóru. Pokud si dopřejete k snídani ovesnou kaši, zasytí vás na celé dopoledne.

Fotografie: Pixabay

Ořechy a semena

Vlašské ořechy jsou jedny z nejhodnotnějších a nejzdravějších potravin. Mají protizánětlivé účinky, podporují snížení hladiny cholesterolu a zlepšují metabolismus. Tvarem a strukturou připomínají mozek a ne náhodou. Jsou vynikajícím přínosem právě pro zdraví mozku. Jsou zdrojem minerálů a obrovského množství vitamínů. Přidejte směs ořechů a různých semínek do ranní kaše a zvýšíte tím ihned její hodnotu.

Fotografie: Pixabay

Nízkotučné mléčné výrobky

Mléčné výrobky se mohou podílet na snížení vysokého krevního tlaku především díky obsahu vápníku, vitaminu D, draslíku, fosforu a bioaktivními peptidy obsaženými v mléce. Jsou významným zdrojem vitamínu A, B2, B12 a kyseliny pantotenové. Velký význam ve zdravé i sportovní výživě mají především zakysané mléčné výrobky.

Fotografie: Pixabay

Banány a bobule

Dostatečný příjem draslíku napomáhá snižovat krevní tlak. A banány jsou velmi dobrým zdrojem tohoto minerálu pro jeho vysoký obsah. Jeden banán pokryje vaši denní dávku draslíku. V banánech najdeme velký obsah vlákniny, která příznivě podporuje trávení. Jsou nejen vynikající pro správnou funkci srdce, ale pomáhají v překonávání depresí. Doplňte proto svou snídani o banán nebo jiný druh ovoce.

Zdroj: MedicalNewsToday

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]