Toto se stane s vaším tělem, pokud do svého jídelníčku zařadíte grep. O jeho benefitech většina lidí netuší

Fotografie: Ата / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Jste-li milovníky grapefruitu, nyní můžete jásat. Toto tropické citrusové ovoce je nejen chutné, ale v jednom kusu dokáže nabídnout spoustu zdraví prospěšných látek.

Grapefruit je tropické citrusové ovoce, které buď milujete, nebo nenávidíte. Někteří si jej dopřávají pravidelně, pro jiné je příliš kyselé nebo hořké. Nicméně jedno je jisté – grapefruit je bohatý na živiny, antioxidanty a vlákninu. Jeho zařazení do vašeho jídelníčku vám dodá obrovskou dávku zdraví.

Prospěje imunitnímu systému

Vzhledem k vysokému obsahu vitamínu C, který je známý pro své antioxidační vlastnosti, chrání buňky před škodlivými bakteriemi a viry. Pokud se bude pravidelně objevovat ve vaší stravě, prospěje vašemu imunitnímu systému. Stejně tak je grapefruit bohatý na vitamín A, jenž bude váš organismus chránit před záněty a některými infekcemi.

Je ideální při hubnutí

Pokud chcete shodit pár přebytečných kil, grapefruit vám s tím může snadno pomoci. Jak už bylo zmíněno, toto citrusové ovoce nabízí velikou spoustu vlákniny, díky níž se budete cítit déle sytí, tudíž vás nebude přepadat chuť na nezdravé svačinky. Navíc je grapefruit nízkokalorickou potravinou, v níž je hojně zastoupena voda. Ideální kombinace pro podporu hubnutí.

Silné antioxidační vlastnosti

Je dobře známo, že antioxidanty chrání buňky před poškozením volnými radikály. Grapefruit obsahuje spoustu různých antioxidantů, které vás tohoto zdravotního problému ušetří. Zkrátka, konzumace grapefruitu vás uchrání před rizikem rozvoje chronických onemocnění, jako je například rakovina.

Tento čaj starověkých císařů je hotovu bombou zdravotních benefitů. Tyto přísady má doma každý

grapefruitová šťáva
Fotografie: Freepik

Prevence před tvorbou ledvinových kamenů

Ledvinové kameny se tvoří z odpadu, který ledviny nestíhají přefiltrovat a vyloučit z těla ven skrze moč. Kyselina citrónová přítomná v grapefruitu zvyšuje množství a pH moči, což vytváří prostředí nepříznivé pro tvorbu ledvinových kamenů, jak uvádí server Healthline.

Grapefruit nemusí být pro každého

Přestože grapefruit nabízí hojnou dávku zdraví, nemusí být pro každého. Jeho konzumace totiž může zvýšit hladinu některých léků v krvi, což by mohlo způsobit vážné vedlejší účinky, jak informuje doktorka Dena Westphalen. Pokud tedy pravidelně užíváte některé léky, před vyšší spotřebou grapefruitu se poraďte s lékařem.

Pokud vám samotný grapefruit nechutná, ale přesto jej chcete zařadit do své stravovací rutiny, můžete si z něj umixovat lahodný elixír zdraví, o němž jsme psali na ZdravémStravování. Stačí vyloupat dužinu ovoce a rozmixovat společně s medem.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]