Vypuzovač hlenu z dýchacího systému se zázvorem v hlavní roli: Účinkuje během několika hodin

Fotografie: unsplash / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Když jste nemocní, vaše tělo produkuje více hlenu, který ucpává váš dýchací systém. Než zamíříte do lékárny, zkuste tento domácí recept na účinný lék.

Hlen lze jednoduše popsat jako lepkavou látku, která se vylučuje z vašich plic, krku, úst, nosu a dutin. Je produkován membránami v nose a dutinách, známými jako sliznice. Když je váš dýchací systém plný hlenu, je narušen váš každodenní život. Většina lidí zamíří do lékárny, aby problém ihned vyřešila, ale zkuste raději přírodní cestu. Tento lék účinkuje během několika hodin, říká doktorka Angelica Balingit.

Produkce hlenu, když jste nemocní

Lidské tělo vyprodukuje asi 1,5 litru hlenu denně, i když nemáte žádné zdravotní problémy. Většina tohoto hlenu vám jen klouže po krku. Když jste nemocní a trpíte zdravotním problémem nebo alergickou reakcí, zaznamenáte změnu.

Bakterie a alergeny mohou nejen zvýšit produktivitu sliznic, ale mohou také tvořit látku zvanou histamin. Histamin způsobuje, že vaše nosní cesty produkují řidší hlen, což může vést k rýmě, kýchání, svědění a ucpanému nosu. Hustý hlen je známkou toho, že vaše sliznice jsou až příliš suché.

Jak se hlenu zbavit?

Většina lidí se snaží zbavit se hlenu nákupem volně prodejných léků, i když existuje spousta přírodních možností, které mohou tento problém vyřešit efektivněji. Výplach nosu je jedním z hlavních příkladů přirozené metody odstranění přebytečného hlenu. Tuto jednoduchou metodu lze provést pomocí injekční stříkačky a sklenice nebo lahvičky.

Hromadění hlenu v těle nepřiměřeně zatěžuje organismus. Okamžitá reakce je nutná, zvládne ji každý

Fotografie: Pixabay

Kromě toho existuje také snadný recept na výrobu přírodního léku, jenž dokáže zcela odstranit hlen z vašich plic. Co budete potřebovat a jak si lék připravit?

  • Zázvor,
  • 1 čajovou lžičku jablečného octa,
  • 1 čajovou lžičku kokosového oleje,
  • 1 čajovou lžičku medu.

Nejprve zázvor oloupejte a nakrájejte na malé kousky. Přidejte je do rendlíku s vodou. Přiveďte k varu a po dokončení nechte přípravek asi 15 minut chladnout. Poté ho nalijte do sklenice a uložte do lednice. Kdykoli budete mít potíže s dýcháním, přidejte lžičku jablečného octa, lžičku kokosového oleje a lžičku medu, poté vše zamíchejte a vypijte.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]