Sbohem nevzhledná celulitido: 2 cviky a dostatečná vůle přináší ovoce

Fotografie: Depositphotos

Celulitida patří mezi trápení mnoha žen. Objevuje se hlavně v oblastech hýždí, dolních končetin a břicha. Nejsnáze se jí zbavíte pravidelným cvičením.

Celulitida se nachází až v nejhlubší vrstvě kůže. Ta se totiž skládá ze tří vrstev – epidermis (úplně na povrchu, která je vidět), dermis (tam probíhají cévy, nervy, potní a mazové žlázy a jsou zde uložené vlasové folikuly) a podkoží, kde je hlavně pojivová a tuková tkáň. V podkoží máte největší zásobu tuku v těle a také se zde ukládají tekutiny. A právě zde vzniká celulitida. Při ní se zvětší objem tukových buněk v podkoží, které jsou vytlačovány na povrch. Tím vznikají hrbolky a dolíčky na kůži, potvrzuje lékařka Danielle Hildreth.

Dva cviky a je po celulitidě

Zní to jako pohádka, ale nemyslete si, nebude to procházka růžovým sadem. Bude to chtít odhodlání, vytrvalost a důslednost. Aby mělo jakékoli cvičení smysl, musí se provádět pravidelně a pečlivě. V opačném případě nemá cenu a nepřinese kýžené výsledky. Dva cviky, které si za chvilku budete moci vyzkoušet, se zaměřují na nejproblémovější partie, a to jsou stehna a hýždě.

Protahování hýždí

Lehněte si na břicho. Ruce nechte před sebou nebo si je schovejte pod hrudník. Nyní napněte zadek a zvedněte paty směrem ke stropu. Jakmile budou nohy ve vzduchu, rozkročte se. Dosáhnete skvělého protažení hýžďových svalů. Cvičení opakujte dvacetkrát.

Cvik pro stehna a hýždě

Tento cvik udělá dobře vašim stehnům a hýždím. To jsou nejčastější oběti celulitidy, tak hurá na ně. Postavte se s nohama od sebe. Pokrčte kolena a jděte do širokého dřepu. Spusťte hýždě tak nízko, jak jen to dokážete. Opakujte tento cvik dvanáctkrát.

Detail dřepu s gumičkou kolem stehen
Fotografie: Pixabay

Motivace je polovina úspěchu

Všechna cvičení a rady se dobře čtou. K jejich uskutečnění už je cesta složitější. A přitom stačí jenom začít. Klíčem úspěchu je chtít, proto začněte hned teď. Dbejte na to, abyste si každý den našli chvilku. Cviky nejsou nijak složité a nezaberou vám moc času. Když nezačnete, nedočkáte se skvělých výsledků a vaše kůže zůstane hrbolatá napořád.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]