Drahým kosmetickým přípravkům odzvonilo. Látky efektivní v boji proti vráskám jsou obsažené i v produktech z běžné domácnosti

Fotografie: Depositphotos

Abyste se zbavili vrásek, nemusíte utrácet za drahé komerční prostředky. Stačí vyzkoušet tyto domácí způsoby a váš obličej bude vypadat jako dříve.

Ačkoliv je to nepříjemné, vrásky a stařecké skvrny jednou doženou naprosto každého. Abyste se jich však zbavili, nemusíte neustále utrácet za drahé komerční prostředky z lékáren a velkoobchodů, které většinou stojí nemalé peníze, a navíc obsahují škodlivé chemikálie, nebo podstupovat chirurgický zákrok. Mnohem lépe vám totiž dokážou pomoci tato přírodní léčiva, jež jsou snadno dostupná, a navíc působí zcela přirozeně, říká doktorka Cynthia Cobb.

Aloe vera

Aloe vera patří mezi nejsilnější přírodní léčiva, a to zejména pokud jde o zdraví vaší pokožky a tvorbu vrásek. Stačí si zakoupit jakýkoliv organický gel z této blahodárné rostliny a začít ho aplikovat podle uvedeného návodu (popřípadě si pak také můžete koupit samotné listy a získat z nich dužinu svépomocí). Změny na své pleti pocítíte již během několika měsíců.

Banánová maska

Banány obsahují řadu přírodních olejů a vitamínů, které podporují zdraví pleti – jsou proto skvělým prostředkem, jenž vám pomůže vyčistit, hydratovat a také zpevnit pokožku. Stačí si připravit správnou masku a vaše pleť bude zase jako dříve. Pro její přípravu budete potřebovat čtvrtku banánu, kterou stačí rozmačkat, dokud z ní nevznikne hladká pasta. Jakmile budete mít hotovo, naneste tenkou vrstvu na pleť a nechte ji působit 15 až 20 minut. Nakonec si opláchněte obličej teplou vodou.

zralé žluté banány
Fotografie: Pixabay

Správný jídelníček

Strava je základ všeho, a proto není žádným překvapením, že správný jídelníček vám taktéž pomůže udržet hladkou a pevnou pokožku. Abyste se ochránili před výskytem vrásek, začněte jíst více potravin, jako jsou artyčoky, avokádo, semínka chia, skořice, vaječné bílky, zázvor, ovesné vločky, losos, sardinky, sladké brambory, rajčata, vlašské ořechy a vaječné bílky.

Esenciální oleje

Aplikace správných esenciálních olejů je další skvělý způsob, jak se ochránit před vznikem vrásek a udržet svou pokožku v co nejlepší kondici. Mezi ty nejvhodnější patří především mandlový olej, frakcionovaný kokosový olej, arganový olej a pupalkový olej. Před použitím těchto prostředků se však raději poraďte s odborníkem – někteří lidé mohou být na jejich účinky více citliví.

Extra panenský olivový olej

Extra panenský olivový olej a jeho vedlejší produkty, jako jsou stonky a listy, obsahují sloučeniny, které pomáhají zvyšovat hladinu kolagenu v pokožce. Mnoho odborníků proto doporučuje, aby ho lidé s vráskami konzumovali více, nebo ho aplikovali zevně – stačí si ho nanést na pleť a nějakou dobu ji opatrně masírovat.

olej olivový
Fotografie: Pexels

Dostatek minerálů

Minerály, jako je především zinek a selen, hrají velmi důležitou roli ve zdraví vaší pokožky, a to zejména co se týče filtrace slunečního záření, podpory hojení ran a ochrany před poškozením. Abyste si zajistili jejich dostatečný příjem, stačí přidat do svého jídelníčku potraviny, jako jsou ústřice, fazole, mandle, ovesné vločky, hrách, sýr, slunečnicová semínka, jogurt, špenát, ovesné vločky a banány.

Probiotika a jogurt

Pravidelná konzumace probiotik, která jsou obsažena například v jogurtech nebo některých doplňcích stravy, může snížit výskyt vrásek a celkově zlepšit zdraví pokožky.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]