Domácí prostředky na odstranění bradavic

Skvělým domácím prostředkem k odstranění běžných bradavic, které se objevují na kůži obličeje, paží, rukou, nohou, je nanesení lepicí pásky přímo na bradavice, ale další formou ošetření je aplikace malého éterického oleje z čajovníku, jablko, echinacea nebo česnek.

Bradavice jsou obvykle benigní a nezpůsobují závažné zdravotní problémy, zejména pokud jsou umístěny v jiných částech těla než v intimních oblastech, protože pokud jsou přítomny v této oblasti, nazývají se genitální bradavice, které může léčit pouze lékař.

Lepicí páska

Lepicí páska je jednoduchá a snadná možnost poměrně rychlého odstranění bradavic, protože v místě, kde ji nanesete, stimuluje imunitní systém k rychlejšímu odstranění bradavic. Tělo se jí bude chtít samo zbavit.

Chcete-li provést tento typ ošetření, musíte bradavici zakrýt lepicí páskou po dobu 6 dnů a poté pásku odlepit a místo s bradavicí ponořit na několik minut do vody. Následně použijte na bradavici pemzu či dezinfikovaný pilník na nehty k odstranění již mrtvé kůže. Pak byste měli opět umístit pásku a postup opakovat, dokud bradavice nezmizí.

Čajovníkový olej

Olej z čajovníku (tea tree olej), je silné přírodní antivirotikum, které pomáhá tělu bojovat s virem, který způsobuje bradavice. Proto je tento olej dobrou volbou pro nahrazení chemikálií, používaných pro odstraňování bradavic.

Chcete-li použít tento postup, měli byste na bradavici aplikovat kapku 2 až 3x denně a nechat ji působit co nejdéle. U dětí nebo v případě podráždění pokožky, může být esenciální olej zředěn kapkou rostlinného oleje, jako je mandlový, avokádový apod.

Lak na nehty

Čirý lak na nehty, pokud je aplikován na dané místo, snižuje množství kyslíku, který bradavice potřebuje, což způsobuje, že buňky odumírají a snadněji se vylučují. Pamatujte však na to, že tento postup (na rozdíl od prvních dvou) není schválen dermatology. Tento postup sice funguje, ale nepatří zrovna k těm nejšetrnějším.

Další metody k odstranění bradavic

Česnek – každou noc aplikujte plátek česneku na bradavici, dokud nezmizí. Totéž lze provádět s cibulí, ale snažte se trefit vždy pouze na bradavici, aby neutrpěla i zdravá okolní kůže. Vystřihněte náplast s dírkou, nalepte na bradavici, přidejte cibuli nebo česnek a přilepte náplastí. Ráno sundejte a umyjte.

Jablečný ocet – aplikuje rovněž na noc, protože během dne vám může překážet zápach česneku, cibule, octa. Postupujte stejně, jako u cibule a česneku. Vystřihněte náplast s dírkou a nalepte, na bradavici přiložte malý kousek látky nebo vaty namočený do octa a přelepte náplastí. Pozor na okolní zdravou kůži.

Obrázky: tuasaude.com