Léčba fibrilace síní: V boji pomohou i bílkoviny a zdravé tuky

Fotografie: Depositphotos

Fibrilace síní je nebezpečné onemocnění, které může vážně ohrozit vaše zdraví. Pokud jím trpíte i vy, měli byste začít u změn svého životního stylu.

Fibrilace síní je nejčastějším typem srdeční arytmie, což je závažný problém, který může mít tragický dopad na lidské zdraví. Ačkoli je nezbytné řešit toto onemocnění vhodnými léky, existují i metody domácí léčby, které lze aplikovat a ochránit se tak dle lékařky E. Mimi Arquilla před možným nebezpečím. Pomůže zejména změna stravovacího režimu a některých návyků.

Začněte u svého životního stylu

Tím nejjednodušším způsobem, jak se můžete ochránit před nebezpečnými dopady fibrilace síní, je změna životního stylu. Nezbytné je zejména přestat kouřit, omezit příjem alkoholu a kofeinu a vyhýbat se lékům, které obsahují stimulanty. Vhodné je také začít cvičit a zhubnout přebytečné kilogramy, pokud vás trápí – nicméně je důležité brát na vědomí, že ne každý pohyb je pro pacienty vhodný, což je třeba probrat s praktickým lékařem.

Jak poté uvádí web Healthline, zaměřit byste se měli na konzumaci zdravé stravy bohaté na kvalitní bílkoviny, ovoce a zeleninu a zdravé tuky. Ty jsou totiž známy svou schopností chránit oběhovou soustavu a podporovat průtok krve. Kromě dietních doporučení můžete zvážit konzumaci některých doplňků stravy, jako je hořčík, rybí tuk, koenzym Q10, taurin a bobule hlohu. Rovněž pomáhá snižovat rizika problému kontrolování stresu.

Stres totiž sám o sobě ovlivňuje celkové zdraví těla a může mít vážný dopad na vaše srdce. Pokud trápí často i vás, pokuste se ho zmírnit meditací, lekcemi jógy, procházkami nebo dechovými technikami. Často dokáže nepříjemné pocity zahnat i váš oblíbený koníček a čas strávený s přáteli nebo rodinou.

meditace, jóga
Fotografie: Freepik

Prevence problému

Fibrilace síní může postihnout každého, a to z různých příčin. Pokud se chcete před problémem ochránit, dbejte také na prevenci. Obecně se vyplatí pravidelně cvičit a udržovat střední váhu, vyhýbat se kouření a nadměrnému pití alkoholu, navštěvovat svého lékaře alespoň jednou za dva roky, a především jíst stravu bohatou na čerstvé ovoce a zeleninu a s nízkým obsahem nasycených a trans-tuků.

Zápal plic signalizuje svou přítomnost pomocí klíčových příznaků. Patří mezi ně i kašel a únava

Pacienti s tímto onemocněním mají také vyšší riziko rozvoje kardiovaskulárních problémů, jako je srdeční infarkt. Na webu Zdravé Stravování jsme psali o typických příznacích tohoto obávaného problému.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]