Diety, kterým se vyhněte nejširším obloukem!

Diety představují nejrychlejší způsob, jak se zbavit přebytečných kil a faldíků kdekoli na těle. S přicházející letní sezónou se spousta lidí odhodlá udělat něco se svou postavou, neboť pro mnohé z nich promenáda v plavkách kdesi na plovárně nepřipadá v úvahu ani v té nejšílenější noční můře.

Což o to – existují diety, které při správném provedení dokáží snížit váhu a ubrat na centimetrech, ovšem nachází se mezi nimi i takové, kterým byste měli dát nekompromisní stopku. V tomto případě platí, že není dieta jako dieta. Pokud přemýšlíte, že se odhodláte některou z diet vyzkoušet, nenechte si ujít následující řádky, ve kterých vám představíme diety, na které byste měli honem rychle zapomenout. A které to jsou?

Diety ala nejíst vůbec nic

Dieta alias hladovka je to nejhorší, k čemu se můžete uchýlit. Hladovění není pro váš organismus dobré, ba naopak je velice rizikové, protože vaše tělo nepřijímá žádné vitamíny ani minerály a to vede k oslabení imunitního systému. Ztratíte spoustu vody, čímž se vám sníží krevní tlak, může dojít k vypadávání vlasů, řídnutí kostí i ke vzniku žlučových kamenů. Určitě vám podobné diety stojí za to?

Diety ve stylu jednoho druhu

Diety, které se skládají z příjmu pouze jednoho druhu potravin, též nemají budoucnost. Většinou se jedná o dietu, kdy jíte jenom jablko nebo třeba rýži. Ano, touto cestou možná shodíte nějaké to kilo, ale zároveň sami sebe odsoudíte k problémům se zdravím do budoucna.

Diety alias makrobiotika

Makrobiotické diety jsou založeny na přísunu obilovin, luštěnin, zeleniny a rybího masa. V případě tohoto hokusu-pokusu se nesmíte ani prstíčkem dotknout sladkostí, kávy nebo třeba alkoholu. Ačkoli maso ani vejce nejsou přísně zakázány, i jejich přísun je výrazně omezen. Z dlouhodobého hlediska si ale zaděláte na nedostatek živočišných bílkovin. Ne, ne, ne, na tuto dietu nesázet!

Diety aneb pryč se sacharidy!

Tato dieta se nazývá Atkinsonova a je založena na této myšlence: vyloučíte-li sacharidy, ze kterých vaše tělo čerpá energii, bude následně nuceno vytvořit jí z uložených tuků, kterých se chcete zbavit. V tomto případě můžete směle baštit maso i mléčné výrobky, aniž byste se v jejich množství museli omezovat, avšak nesmíte papat ovoce, zeleninu, sladkosti ani brambory. A to je pro organismus obrovská zátěž…

Fotografie publikována se svolením Marin FreeDigitalPhotos.net

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]