Rychlý detox organismu: 2 suroviny, které má každý doma v kuchyni, zbaví tělo škodlivých látek

Fotografie: Depositphotos

Detoxikace těla pomocí slané vody přináší mnoho potenciálních benefitů pro vaše zdraví. Zde najdete vše, co o této tradiční metodě potřebujete vědět.

Je známo, že mořská sůl má velmi pozitivní vliv na pokožku a poskytuje zdravé vitamíny, minerály a další užitečné živiny, bez kterých by se lidské tělo neobešlo. Podle řady zastánců tradiční medicíny jde však také o prostředek, který při správné aplikaci také dokáže pomoci detoxikovat organismus a přinést řadu dalších zajímavých benefitů, říká lékařka Debra Rose Wilson.

Detoxikace těla pomocí slané vody

Ačkoliv existují zmínky o tom, že slaná voda skutečně podporuje lidský organismus a její pravidelná konzumace přináší určité benefity, neexistují žádné vědecké důkazy o tom, že by mohla detoxikovat tělo nebo odstraňovat nahromaděné toxiny a parazity v těle. Neoficiálních důkazů je však mnoho, a proto jsme si pro vás připravili základní informace o tom, jak tuto detoxikační metodu provést a jaké mohou být její potenciální přínosy pro vaše zdraví.

Fotografie: Pexels

Příprava slané vody je zcela jednoduchá. Stačí zahřát 1 litr vody, přidat 2 lžíce mořské soli a roztok míchat, dokud se sůl zcela nerozpustí. Poté stačí nápoj ráno na lačno pomalu vypít a tento proces opakovat každý den po dobu jednoho týdne. Jakmile detoxikaci dokončíte, měli byste si dát šestiměsíční pauzu a poté proces zopakovat. Podle zastánců tradiční medicíny tato metoda přináší řadu benefitů.

Odstraňuje z těle bakterie a toxiny

Slaná voda vám může díky svým antibakteriálním účinkům pomoci odstranit z těla veškeré bakterie a toxiny. Zvláště účinná je však při konzumaci na lačno, neboť v takovém případě prochází zcela sama tlustým střevem, ve kterém se ukládá většina nežádoucích sloučenin a parazitů.

Léčí zácpu a reguluje trávení

Pokud máte zácpu, může vám konzumace slané vody pomoci účinněji, než užívání projímadla. Díky svým vlastnostem totiž čistí celý trávicí trakt a zároveň pomáhá stimulovat jaterní enzymy, což nejenže léčí zácpu, ale také podporuje trávení. Pravidelná konzumace mořské soli dokonce napomáhá vstřebávání živin.

Zklidňuje nervový systém

Mořská sůl obsahuje řadu stopových prvků a minerálů, které pomáhají zklidňovat nervový systém, snižují stres a podporují zdravější spánek. Je však důležité dodat, že k získání takových benefitů je zapotřebí konzumovat mořskou sůl častěji – nemusí to však být pouze ve formě slané vody.

Zlepšuje zdraví kostí

Je obecně známo, že minerály podporují zdraví kostí, činí je silnějšími a zvyšují jejich hustotu. Pravidelná konzumace mořské soli nebo potravin bohatých na minerály tak může být skvělou prevencí před zlomenými či bolavými kostmi.

Zlepšuje zdraví pokožky

Mořskou sůl lze také používat zevně, tedy jako účinný čistící prostředek na obličej. Stejně tak však můžete zlepšit zdraví své pokožky její normální konzumací, protože podporuje rovnováhu Ph v těle a dodává tělu řadu minerálů a stopových prvků, které jsou pro udržení zdravé pokožky nezbytné.

Zdroj: Healthline, MedicalNewsToday

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]