Co se stane, když budete jíst 20 mandlí každý den

obrázek:pixabay.com

Pravděpodobně víte, že jíst ořechy je skvělý způsob, jak získat ze stravy zdravý rostlinný tuk. Obecně ořechy mají vysoký obsah rostlinné bílkoviny, tudíž pomáhají i při budování svalů. Ukázalo se, že mandle mohou poskytnout ještě více, než zmíněné věci.

Co se tedy stane, když budeme jíst mandle každý den? Odpovědi dostanete ve článku, dozvíte se o jejich zdravotních přínosech, když je budete pravidelně konzumovat.

Proč 20 mandlí?

Tento počet je přibližně 25 gramů, což je přibližně 163 kalorií, 5 gramů bílkovin, 12 gramů nenasycených tuků, 3 gramy vlákniny. Toto množství je tedy vhodné jako uspokojující svačina.

Zdravotní přínosy konzumace 20 mandlí denně:

1. Zlepší se zažívání

Konzumací 20 mandlí napomáháte k pozitivní změně střevní mikroflóry. Zdravé střevní bakterie, jako je kyselina mléčná a bifidobakterie, udržují v normě špatné bakterie. Špatné bakterie, které prochází střevní bariérou, mají tendenci způsobovat chronický zánět spojený s nejrůznějším onemocněním, jako je cukrovka typu 2, srdeční choroby, problém duševního zdraví, astmatu a kožních problémů apod.

2. Cítíte se syti delší dobu

Nutriční obsah, který je ve 20 mandlích, je dokonalý pro uspokojení chuťových buněk, tím pádem předcházejí přejídání. Pokud byste s tímto tvrzením nesouhlasili, máme tip – přežvykujte ořechy pomaleji než jste zvyklí. Díky většímu přežvýkání, se správně rozmělní buněčné stěny mandlí tak, aby byly živiny co nejlépe absorbovány.

3. Obsahují riboflavin a vitamín E

Riboflavin je živina, která pomáhá předcházet všem druhům fyzických obtíží, včetně migrény, akné a svalových křečí. Konzumace uvedeného množství mandlí zajistí přibližně jednu denní doporučenou dávku z pěti. (Zbytek získáte z jídel: hovězí steak, vejce, avokádo, mléko a špenát.) Vitamín E je antioxidant, které může zlepšit srdce a podporuje imunitní systém, nemluvě o získání hladké pokožky a lesklých vlasů. Dalšími důležitými zdroji vitamínu E jsou: mořské plody, ovoce (kiwi, mango, ostružiny, meruňka a avokádo), v zelenině (brokolice, červená paprika, špenát a chřest).

4. Zrychlí se metabolismus

25 gramů mandlí obsahují také malé množství vitamínu B-komplexu. Tento vitamín zvyšuje metabolismus, díky těmto obsaženým složkám: thiamin, niacin, vitamín B6 a folát.

5. Udržují kosti odolnější

Uvedená dávka napomáhá k odolnosti kostí. Skrz mandle do těla dostanete hořčík, fosfor a vápník. Tyto složky napomáhají k síle kostí.

6. Nižší cholesterol

Mandle obsahují dobré rostlinné tuky. Mandlová slupka obsahuje flavonoidy, které mají protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Předpokládá se, že flavonoidy pracují s obsahem vitamínů E a vitaminu C v oříšcích, které zvyšují účinnost antioxidantů a snížení hladiny LDL.

Vzhledem k vyváženým nutričním hodnotám jsou mandle velice vhodné při redukčních dietách. Ale vzhledem k jejích kalorickým vlastnostem musíme být opatrný v množství, proto je důležité věnovat pozornost na velikost porce.