Chcete udržet svou váhu pod kontrolou, ale nevíte co a jak cvičit a jaké potraviny jíst? Je to snadnější než si myslíte!

Máte v plánu změnit svůj život k lepšímu tím, že začnete jíst zdravě a více se hýbat? Pak vás v tom velmi rádi podpoříme a pomůžeme vám několika radami. Mnoho lidí hned ze startu odradí přehršel informací a strach, že nebudou vědět, jak se mají stravovat a co a jak cvičit.

Nemusíte utrácet majlant za fitness trenéry ani výživové poradce, pokud nemáte nějaký specifický zdravotní problém, který si žádá individuální řešení. S cvičením, hlídáním váhy, záznamem sportovních aktivit i nutričními hodnotami vám pomohou chytré aplikace do telefonu. Existuje jich nespočet.

Vyberte si oblíbenou aktivitu

Stačí si jen předem rozmyslet, zda chcete cvičit doma či v posilovně. Který druh sportu vás nejvíce láká? Jóga, pilates, posilování, hiit cvičení, cvičení na doma, strečink atd. Podle toho si stáhnete aplikaci, která nabídne jednotlivé cviky i celé sestavy. Většina aplikací je v angličtině, ale najdou se i české. Cviky bývají seřazeny i podle stupně trénovanosti od začátečníků po pokročilé.

Některé funkce navíc mohou být zpoplatněny, ale pořád se to vyplatí. Většinou si rozšířené funkce pořizují ostřílení a zaběhnutí jedinci. Stejně tak je možné stáhnout si aplikace na kontrolu denního příjmu, abyste měli kontrolu nad tím, co a kolik toho konzumujete. Pokud nemáte nejmenší tušení, jak takový fitness jídelníček vypadá, opět máte možnost stáhnout si aplikaci fitness recepty. Stačí jen hledat na Google a číst recenze.

Chytré aplikace vám pomohou

Osobně mám stažené 3 aplikace a určitě přibudou další. Jednu mám na kontrolu sportovních aktivit, druhou na inspiraci pro cvičení, kde se mimo cviku uvádí také zdravotní přínos daného cviku – většinou tyto informace najdete u dechových cvičení a meditací, jógy, pilates a strečinku, který neodmyslitelně ke každému cvičení patří. Některé aplikace jsou zaměřené pouze na jeden druh cvičení a jiné mají možnost výběru a přepínání od běhu, přes strečink, jógu – na co zrovna máte chuť.

A samozřejmě u mě ještě nechybí kalorické tabulky hlídající příjem a výdej. Opravdu je to snadné a velmi brzy se naučíte s těmito pomocníky vycházet. Záměrně neuvádím žádné názvy aplikací, abych nedělala nikomu reklamu. A navíc každému může vyhovovat zcela něco jiného. Na Google jich najdete spousty. Stačí číst recenze a nějakou vyzkoušet. Vždy se dá odinstalovat, pokud vás nenadchne a zkusit můžete jinou. Rozhodně je to však cesta, jak začít ještě dnes a nehledat výmluvy typu – nevím jak cvičit, nevím, co jíst. V některých aplikacích provází cvičením špičkoví trenéři a jídelníčky sestavují TOP poradci. Nic lepšího si člověk nemůže přát. Některé jsou zdarma a jiné placené – přesto se vyplatí mít rádce do kapsy.

Obrázek: mobilemarketingmagazine.com, gigaom.com