Časem prověřená akupresura uvolňující stres. Bodová masáž uleví od napětí za pár minut

Fotografie: Mk2010 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Blahodárné účinky akupresury jsou dokázány tisíciletími. Masáž určitých bodů na těle může pomoci s mnoha nemocemi či ulevit od stresu a úzkosti.

Jak těžké je uvolnit se a zůstat v klidu, když je kolem vás neustále tolik stresu a úzkosti? Problémy v práci, nemocní rodinní příslušníci, nestíháte plnit všechny naplánované úkoly, to všechno a mnohem více dostává člověka do většího a většího stresu. Místo toho, abyste zabrali, nastane chvíle, když toho máte už dost. Izolujete se od všech a všeho. To ovšem někdy není na škodu. Vezměte si volno, odpočiňte si a dopřejte si masáž, radí lékařka Peggy Pletcher.

Akupresura vám uleví od stresu

Masáží určitých bodů je možné se zbavit různých nepříjemných pocitů. Stisknutím konkrétních „tlačítek“ na těle je možné odstranit neustálou úzkost a únavu. Žádná chemická sedativa nemohou nahradit tuto masážní techniku, jejíž účinnost je prokázána tisíciletími.

Bodová masáž pro odstranění stresu

  • Pokud jste velmi unavení a nedokážete si odpočinout, přiložte palec na spodní oční kost a stiskněte. Držte na dobu 10 sekund.
  • Už vás nebaví neustále kritizovat ostatní? Posaďte se, uvolněte se a stiskněte ukazováček pod nosem. Za 20 vteřin se budete cítit uvolněně.
  • Palcem a ukazováčkem pravé ruky masírujte ukazováček levé ruky a přitom pomalu masírujte směrem k základně. Uleví se vám.
  • Dalším jednoduchým způsobem, jak překonat nepříjemné pocity a stres, je stisknout vršek hlavy palcem pravé ruky.
  • Bříškem prstu zatlačte na spodní část oka a horní část tváře, poté mírně zatlačte podél lícních kostí a nahoru k čelu.
  • Velmi dobré je také při stresu masírovat bod nad uchem.
Fotografie: Depositphotos

Pokud se nemůžete zbavit stresu a úzkosti, věnujte několik minut denně těmto jednoduchým akupresurním procedurám uvolňujícím napětí. Věřte nebo ne, tato metoda je orientální moudrostí prověřenou tisíci lety. Navíc – za zkoušku nic nedáte. Jste-li člověk, který k této technice nemá příliš důvěru, není nic jednoduššího než si její účinnost sami prověřit. Zabere vám to jen pár minut denně.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]