Banánové slupky nevyhazujte. Pomohou při hubnutí i zlepšit stav pleti

Jistě je jíte, ale banánové slupky zcela určitě vyhazujete. A to je velká chyba, kterou je na místě ihned napravit. O tom, že banán patří k oblíbeným druhům ovoce, které jsou navíc bohaté na živiny a mezi lidmi velmi oblíbené, asi není pochyb. Banán může být skvělou svačinkou a pomůže doplnit energii i potřebné vitamíny a minerály. Ale napadlo by vás, že stejně jako jeho dužinu můžete i vhodně využít slupku?

Hubnutí půjde jedna radost

Možná nejvíce vás překvapí, že banánový slupka je údajně skvělým pomocníkem při hubnutí. Banán je velmi bohatým zdrojem draslíku a asi 40 % draslíku se nachází v jeho slupce. Pokud je naším cílem hubnout, měli bychom si zajistit dostatečný přísun draslíku, protože ten pomůže zrychlit metabolismus, spálit více kalorií a dodat více energie do svalů.

U draslíku to ale nekončí – banánové slupky však obsahují mnohem více důležitých věcí, jsou to antioxidanty, vitamíny skupiny B a vitamin A Ve slupce také najdete velmi vysoké množství vlákniny, která je důležitá, jelikož usnadňuje trávení a pomáhá udržet pocit sytosti po delší dobu. Banánovou slupku před konzumací řádně omyjte, pokud by pro vás byla nestravitelná, můžete lžící seškrábnout měkkou vnitřní část a tu konzumovat. Banánovou slupku lze přidat také do celé řady receptů, které mohou obohatit vaši každodenní kuchyni.

Blahodárný vliv na pleť

Díky velkému obsahu hořčíku a draslíku mají banány i banánové slupky blahodárný vliv na pleť. Trpíte-li akné, vyzkoušejte peeling – vnitřní stranou slupky si potřete obličej, vitaminy obsažené v ovoci snižují projevy podráždění a zánětu, čímž proti pupínkům účinně bojují. Vaše pleť bude svěžejší, mladší a bude působit zdravějším dojmem. Třikrát týdně si po dobu 30 minut přikládejte slupky od banánů vnitřní stranou na obličej a nechte působit. Tato terapie umí také redukovat vrásky, zmírňovat jizvy a pigmentové skvrny a je vlastně úplně zadarmo.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]