Poklad plný antioxidantů a vitamínu C roste lidem na zahradách a skoro nikdo to o něm neví

Fotografie: Depositphotos

Angrešt je chutné ovoce, které si však v poslední době získává čím dál méně obliby. Zde najdete zdravotní přínosy, proč jej zařadit do jídelníčku.

Angrešt je sladké ovoce plné zdraví přínosných živin, které si získalo oblibu v lidovém léčitelství již před několika sty lety. Do svého jídelníčku byste ho měli přidat především pro jeho obsah vitamínu C a silných antioxidantů, které mají velmi příznivý vliv na organismus a jeho další důležité funkce, říká lékařka Elise Mandl. Pravidelná konzumace angreštu ovšem nabízí přínosů více a vy se níže můžete seznámit s těmi nejzajímavějšími z nich.

Boj s cukrovkou

Pravidelná konzumace angreštu podporuje správnou činnost jater a slinivky břišní, snižuje plynatost a bolesti trávicího traktu. Kromě toho je toto sladké ovoce také skvělým prostředkem, jak přirozeně snížit hladinu cukru v krvi, a proto by jej do svého jídelníčku měli přidat především lidé s cukrovkou 2. typu.

Chrání játra před poškozením

Angrešt přispívá podle řady studií ke správné funkci jater, chrání je před nežádoucími účinky léků (zejména proti tuberkulóze) a pomáhá odstraňovat toxiny z těla. Jeho častější konzumace je proto skvělý způsob, jak ochránit tento důležitý orgán před poškozením a dopřát mu tu nejlepší péči.

Podporuje zdraví očí

Zařazením angreštu do svého jídelníčku snadno podpoříte zdraví svých očí, protože je plný luetinu, který zaručuje jejich prosperující funkci. Pokud máte proto potíže se zrakem nebo prostě milujete své zdraví, určitě na toto sladké ovoce nezapomínejte.

Uvolňuje nervové napětí

Angrešt je bohatým zdrojem hořčík a vitamínů skupiny B, které podporují nervový systém, zlepšují paměť a koncentraci a zmírňují příznaky stresu. Jeho zařazením do jídelníčku tak nemusíte již sahat po lécích na spánek.

Fotografie: Freepik

Podporuje hubnutí

Toto sladké ovoce obsahuje řadu antioxidantů, které podporují metabolismus, funkce trávicího systému a napomáhají stimulovat proces hubnutí. To vše přitom za cenu pouhých několika kalorií, a proto pokud hubnete, angrešt by nikdy neměl chybět na vašem jídelníčku.

Zachování věčného mládí

Ačkoliv vás angrešt nevrátí zpět v čase, podle mnoha odborníků pomáhá díky svým složkám oddalovat proces stárnutí. Můžete si z něj připravit skvělou masku: Rozmixujte 0,5 hrnku omytého a očištěného angreštu, smíchejte jej se 2-3 polévkovými lžícemi přírodního jogurtu a 1 lžičkou bramborové mouky. Masku následně naneste na obličej a po 15ti minutách ji spláchněte.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]