Ajurvédská masáž chodidel: Úžasný přínos pro vaše zdraví, o kterém se moc nemluví

Fotografie: Depositphotos

Ájurvédské procedury by měly být součástí vašeho životního stylu. Mezi vaše každodenní návyky jako čištění zubů, sprchování a stravování byste měli byste zařadit i jiné činnosti.

Tyto činnosti se označují jako „Din čárja“ neboli denní rutina. Některé tyto činnosti jsou zanedbávané a odložené stranou. „Pada Abhyangam“, což je speciální masáž chodidel, je jednou z nich. Chodidla každého člověka jsou místem, kde naleznete body, které mají přímý vztah ke všem orgánům a částem těla. Nejprve se nohy uvolní v bylinné lázni. Nohy se namočí až po kotníky na 15 minut a teprve po jejich uvolnění se provede masáž chodidel.

Masáž chodidel Pada Abhyangam

Pada Ahyanga stimuluje krevní oběh, působí jako prevence křečových žil, snižuje otoky, užívá se i jako zahřátí před cvičením nebo pro zbavení napětí v nohou po cvičení. Masáž blahodárně působí na zrak a sluch, na necitlivé nohy a popraskané paty, protahuje zkrácené šlachy a svaly, odstraní únavu, pomáhá k dobrému spánku. Zaměřte se na jednoduché praktiky a zařaďte je do své denní rutiny, ačkoli existuje mnoho různých masážních technik.

Můžete používat domácí ghí (přepuštěné máslo), olivový olej, sezamový olej, hořčičný olej, kokosový olej nebo jakýkoli jiný relaxační olej dle vlastního výběru. Za nejlepší alternativu se považuje kravské přepuštěné máslo zvané ghí. Na chodidla si rozetřete několik kapek vybraného oleje. Podle historických záznamů je nejlepším řešením potírání chodidel plochou stranou malé kovové misky (zvonečku). Třete ji jemně oběma směry po dobu 2-10 minut.

Zdravotní a psychické přínosy masáže

Masáž opakujte na obou chodidlech. Opláchněte je teplou vodou. Masáž nohou můžete provádět, kdykoli se vám to hodí, ale optimálních výsledků jistě dosáhnete, pokud ji budete provádět před spaním. Mezi zdravotní přínosy této masáže patří zmírnění úzkosti, uvolnění, zlepšení spánku, zmírnění stresu a napětí, zlepšení krevního oběhu, stimulace  trávení, zmírnění bolestí, zlepšení zraku, obnovení mládí a vitality a vyživení folikul.

Fotografie: Freepik

Toto je pouze několik výhod ájurvédských masáží, které vám jsou schopny pomoci zmírnit mnoho dalších negativních příznaků. V závislosti na vašem stavu můžete použít různé oleje a masážní techniky. Zeptejte se na radu ájurvédského odborníka ve vašem okolí nebo si udělejte masáž, abyste udrželi nemoci na uzdě a užívali si jejích výhod.

Zdroj: Healthyfoodhouse