4 týdenní výzva, která vám pomůže k vysněné postavě

obrázek:girlsgonesporty.com

V dnešní době je jedním z největších problémů nadváha. Všichni chceme vypadat dokonale, aby naše tělo bylo štíhlé a vysportované. Mnozí z nás si stěžují na svůj vzhled, ale s touto skutečností nic nedělají. Vyzkoušejte spolu s námi 4 týdenní výzvu, která zahrnuje cviky, které si dopřejete každý den, samozřejmě musíte toto cvičení kombinovat s vyváženým jídelníčkem a pít dostatek tekutin.

Jaké cviky budete vykonávat každý den?

Burpee

obrázek:gofit-stayfit.com

První cvik začínáte ve stoje, pomalu se shýbáte směrem k podložce, dlaně na podlahu a jdete do polohy kliku, zatím máte ruce natažené. Poté uděláte klik, zvednete se na nohy a provedete výskok, kdy máte ruce nad hlavou.

Kliky

obrázek:gofit-stayfit.com

Připravte si podložku, lehněte si na ni, poté se zvedněte na dlaních, opřete se o špičky. Ruce budou pod rameny, dívejte se směrem dolů a udělejte klik. Poté se zvedněte zpět nahoru.

Střídání nohou

obrázek:gofit-stayfit.com

Lehněte si zády na zem na podložku. Ruce si dejte za hlavu, nohy v protažení. S pomocí břišních svalů přitahujte vždy levé rameno k pravému koleni. Nohy i ruce střídejte a dbejte na to, abyste se zvedali s pomocí břišních svalů.

Spiderman plank

obrázek:gofit-stayfit.com

Tento cvik je opravdu účinný. Začněte tím, že si lehnete na zem, opřete se o lokty a vždy zvedejte pravou ruku a pravou nohu v pokrčení, vydržte, co nejdéle to jde a poté vystřídejte strany. Takto cvik opakujte, dokud máte ještě sílu.

Squaty

obrázek:gofit-stayfit.com

Nejlepším cvikem na vytvarování krásného pozadí jsou bezesporu dřepy, důležité však je, abyste je vykonávali správně. Nezapomeňte na kvalitní obuv a nikdy nesmí kolena přes špičky. Dělat můžete dřepy klasické či dřepy hluboké.

Plank

obrázek:gofit-stayfit.com

V češtině známý cvik také jako prkno. Připravte si podložku, lehněte si na ni, opřete se o předloktí, nohy na špičky, hlava v prodloužení a vydržte, co nejdéle můžete. Tímto cvikem posilujete především střed těla, ale v zápřahu jsou svaly celého těla.

Zvedání pánve

obrázek:gofit-stayfit.com

Klasický cvik, kterým posílíte hýžďové svaly i pánevní dno. Lehněte si na podložku, pokrčte nohy, ruce podél těla a zvedejte hýždě směrem vzhůru.