3 recepty na rychlá jídla

3 recepty na rychlá jídlaNestíháte vařit? Potřebujete recept, který zvládnete za krátkou dobu, a nebude to jen chleba s máslem? Potom právě pro vás budou užitečné naše tři recepty na rychlá jídla.

Rychlá snídaně z mikrovlnky

Ovesná kaše je zdravá a lze ji jakkoliv dochutit. Na tuto rychlou kaši budete potřebovat jen 50 gramů ovesných vloček, hrnek mléka a to, co máte rádi. Kokos, skořici, cukr, med, ovoce, oříšky…

Stačí v misce smíchat ovesné vločky s mlékem, přidat například med a následně kaši ohřát v mikrovlnné troubě. Stačí zhruba jedna minuta, poté misku vytáhněte, kaši promíchejte a opět ohřejte. Tohle opakujte, dokud nebude kaše teplá dle vaší libosti. Opakovaným ohříváním také měníte konzistenci, takže záleží jen na vás, jestli ji chcete hustou nebo řídkou. Když je kaše podle vašich představ, přidejte už jen ovoce, oříšky, také můžete přidat skořici. Prostě to, co vám chutná.

Jednoduchý a chutný oběd

Vypadá to jako tortilla, chutná to jako pizza. Skvělá kombinace, nemyslíte? Stačit vám bude jedna tortillová placka, kečup, zelenina, šunka, sýr – to, co byste si rádi dali na pizzu.

Tortillu stačí potřít kečupem a začít na ni pokládat ingredience, které máte rádi na pizze. Úplně stačí, když na ni položíte jen šunku a zasypete ji nastrouhaným sýrem. Tortillu potom vložte do mikrovlnné trouby a nechte ji zapéct – dokud se nerozpustí sýr. Samozřejmě můžete tortillu dělat i v troubě, ale mikrovlnka je rychlejší.

Večeře za 30 minut

Znáte to. Přijdete z práce, hlad máte vy, manžel, děti a vypotřebujete něco snadného a rychlého. Vyzkoušejte zapékané těstoviny! Potřebovat budete libovolné těstoviny, čerstvý špenát, 20 dkg sýru na zapékání, 200 ml smetany, 1 vejce.

Jak na to? Uvařte těstoviny v osolené vodě. Předehřejte si troubu na 180 °C a mezitím připravujte dále směs na zapečení. Slijte těstoviny a opláchněte špenát. Potom je smíchejte a dejte do zapékací misky. Nahoru nastrouhejte sýr. Nakonec vše zalijte smetanou smíchanou s vajíčkem. V troubě nechte péct asi 20 minut – aby se rozpustil sýr a těstoviny byly lehce shora zezlátlé. Dle chuti osolte, opepřete.

Dobrou chuť!

Fotografie publikována se svolením KEKO64 Photography/FreeDigitalPhotos.net