Tinnitus dokáže značně potrápit. Zbavte se nepříjemného zvonění v uších přírodními způsoby

Fotografie: Depositphotos

Pokud vám začne zvonit v uších, nedá se prakticky soustředit na nic jiného než na ten otravný zvuk. Můžete se pokusit tento problém vyřešit přírodní cestou, říká lékařka Stacy Sampson.

Zvonění v uších. Tento dráždivý a extrémně nepříjemný stav se odborně nazývá tinnitus. Naštěstí zvonění v uších nemusí vždy znamenat, že se jedná o vážný zdravotní stav. Většina lidí se s tímto problémem setká po silném hluku. Jedná se o dočasné nebo krátkodobé zvonění v uších. Na druhou stranu chronický tinnitus a jeho nepříjemné příznaky mohou trvat i déle než šest měsíců. Dalšími důvody, proč se zvonění v uších objevuje, mohou být různá poranění hlavy, vedlejší účinky léků, dlouhodobý stres a úzkost.

Fotografie: Freepik

Ochránce hořčík

Magnézium neboli hořčík je jedním z nejdůležitějších prvků v našem těle.  Je hlavním doplněk, pokud vás trápí tinnitus. Funguje jako inhibitor glutamátů a je známo, že chrání nervy nacházející se ve vnitřním uchu. Vědecky bylo prokázáno, že hořčík zlepšuje sluch u účastníků trpících ztrátou sluchu.

Zinkové doplňky

Doplnění o 20-30 mg zinku denně pomáhá ulevit, a dokonce trvale zbavuje tinnitu. Pro dosažení optimálních výsledků používejte doplňky zinku po dobu nejméně tří až šesti měsíců. Mnohé studie potvrzují, že zinek je užitečný při zvonění v uších a ztrátě sluchu vlivem stáří.

Fotografie: Freepik

Vitamín B12

Většina lidí s tinnitem má nedostatek B12. U pacientů léčených methylkobalaminem formy B12 tinnitus ustoupil. Pro regulaci tekutiny ve vnitřním uchu se doporučuje užívat dalších 50 mg vitamínu B6 dvakrát denně. Tento vitamín můžete najít například v mléčných výrobcích, vejcích, většině ovoci, zelenině a celozrnných výrobcích.

Vitamín A

Vitamín A neboli retinol je vitamín rozpustný v tucích. Nedostatek tohoto vitamínu je spojen s ušními problémy, jako je tinnitus, protože je tento vitamín životně důležitý pro ušní membrány. Mezi nejlepší zdroje vitamínu A patří tučné ryby, zelená listová zelenina, ovoce a většina zeleniny.

Fotografie: Freepik

Cholin dokáže zázraky

Je bioaktivní látkou, která se dříve řadila mezi vitamíny skupiny B. Ukázalo se, že konzumace cholinu užitím dvou polévkových lžic pivovarských kvasinek denně nebo dvou kapslí lecitinu ke každému jídlu, dokáže odstranit tinnitus do dvou týdnů. Největší množství obsahují vaječné žloutky, játra, luštěniny a burské oříšky.

Extrakt z Ginkgo Biloba

Je unikátem nejen v léčitelství. Zlepšuje prokrvení mozku i ostatních tkání v těle a má velké antioxidační účinky. Bylo vědecky prokázáno, že použití extraktu pomáhá zmírnit zvonění v uších. Funguje skvěle, protože zvyšuje průtok krve a nejlépe, pokud je příčinou zvonění v uších oběhový problém.

Fotografie: Freepik

Čištění eustachovských trubek

Mírné teplo může zmírnit bolest nebo i pomoci uvolnit a vyčistit Eustachovy trubice. Pokud je ucpání ucha mírné, může vám přinést úlevu obyčejné zahýbání čelisti ze strany na stranu. Můžete také vyzkoušet nafouknout míček nosem nebo použít nosní sprej. Uši a nos jsou totiž spojeny trubicemi, a proto může být nosní sprej dobrý pomocník pro uvolnění Eustachových trubic.

Zdroj: Healthline