Zbavte se obávaného zánětu vedlejších nosních dutin bez návštěvy lékárny

Fotografie: Depositphotos

Infekce vedlejších nosních dutin může nepěkně narušit vaši každodenní činnost. Zbavit se jí však můžete kombinací dvou běžných prostředků.

Zánět vedlejších nosních dutin (sinusitida) je druh infekce, kterou způsobuje zánět výstelky dutin. Vyznačuje se bolestí obličeje, citlivostí, otokem, ucpáním nosu, intenzivními bolestmi hlavy, nebo dokonce také horečkou. Přestože jde o velmi nepříjemné onemocnění, které může snadno narušit vaši každodenní činnost, existují velmi snadná domácí metoda, pomocí které jej rychle odstraníte, říká lékař Marc Meth.

Zánět vedlejších nosních dutin

Existují dva typy zánětu vedlejších nosních dutin, a to chronický zánět a akutní zánět. Obě dvě varianty mají velmi podobné příznaky, ovšem akutní zánět bývá často spojený s nachlazením, jeho příznaky trvají kratší dobu a bývají mnohem méně intenzivní. Paradoxně se však během akutního zánětu může objevit také horečka, kdežto v případě chronického zánětu nikoliv.

Naštěstí však jak chronický, tak i akutní zánět vedlejších nosních dutin lze vyléčit velmi snadným způsobem, a to použitím dvou běžných prostředků, které pravděpodobně máte i vy ve své spíži – peroxidem vodíku a obyčejné mořské soli.

Příprava léčivé směsi z mořské soli a peroxidu vodíku

Kombinace mořské soli a peroxidu vodíku tvoří velmi účinnou směs, která účinně ničí veškeré viry a bakterie, které zánět vedlejších nosních dutin způsobily, díky čemuž dokáže tento nepříjemný problém přirozeným způsobem vyléčit. Jedná se o velmi silný dezinfekční prostředek, který ředí hlen a čistí dutiny, přičemž obnovuje osmotickou rovnováhu ve sliznicích – a to bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Připravit si jej můžete podle následující návodu:

  • Vložte ½ čajové lžičky peroxidu vodíku a jednu čajovou lžičku mořské soli do 150 mililitrů teplé filtrované vody.
  • Roztok pořádně promíchejte a nalijte do nosního rozprašovače.
  • Nakonec směs nastříkejte přímo do nosu, zakloňte hlavu a nechte ji odtéct do úst.
Fotografie: Pixabay

Roztok si můžete stříkat do nosu několikrát denně, dokud veškeré příznaky nezmizí. V případě, že vás však kromě zánětu vedlejších nosních dutin doprovází vysoká horečka, ztuhlý krk, otok či zarudnutí kolem očí, dvojité vidění nebo zmatenost, léčbu raději odložte a prvně kontaktujte svého praktického lékaře, který vám provede řádnou diagnostiku.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]