Přirozeně husté obočí. Zapomeňte na kosmetické salóny, pomoc je možné najít doma v kuchyni

hnědé oko a tmavé husté obočí
Fotografie: Pexels

Pokud toužíte po hustém obočí, ale příroda vám ho bohužel nenadělila, zapomeňte na drahé služby kosmetických salónů. Vyrobte si doma přírodní sérum pro podporu růstu.

Ještě pár let zpět bylo tenké a jemné obočí velice módní. Jde vidět, že trendy se mění až moc rychle, kolikrát to, co se nosilo včera, není moderní dnes. Čas rychle letí a lidem nezbývá nic jiného než se přizpůsobit. Pokud vy sami dbáte na to, abyste šli ruku v ruce s posledními módními trendy, jistě se nyní snažíte udržet si husté a silné obočí. Ne každému ale bylo od přírody dáno, proto spousta lidí hledá triky, jak své obočí nechat zhoustnout.

Jak dodat svému obočí hustotu?

Tvar obočí výrazně ovlivňuje vzhled vašeho obličeje. Čím silnější je, tím štíhleji obličej působí. V případě tenkého a jemného obočí se však obličej stává kulatějším a plnějším. Móda se mění velmi rychle, a tak není snadné s ní držet krok. V tomto případě mohou mít problém především ti, kteří od přírody hustým obočím příliš neoplývají.

Mají však několik možností. Mohou začít navštěvovat kosmetické salóny, které nabízejí ošetření obočí, jež vám na dlouhou dobu zajistí jeho hustotu, nebo zajít do lékárny a vyzvednout si několik produktů pro péči o obočí. Všechno ale stojí nemalé peníze. Proto je nejlepší obrátit se na domácí řešení a připravit si sérum pro posílení růstu.

Domácí péče o obočí

Nemusíte utrácet jmění, aby vaše obočí vypadalo skvěle. Jediné, co musíte udělat, je připravit si přírodní sérum z produktů, které najdete ve své kuchyni. Možná to pro vás bude překvapení, ale k zesílení obočí bude stačit cibule. Sloučeniny síry obsažené v cibuli podporují tvorbu kolagenu a indukují růst nových vlasů a chloupků.

cibule rozkrojená na poloviny
Fotografie: Pexels

Jak si připravit domácí sérum pro růst obočí

Vezměte cibuli a rozkrojte ji na polovinu. Pak z ní vymačkejte šťávu. Můžete ji také jednoduše nastrouhat. Pro aplikaci přípravku na obočí použijte bavlněný tampón nebo tyčinku. Jediné, co musíte udělat, je namočit ji do tekutiny a aplikovat na obočí. Proveďte jemnou masáž a dbejte na to, aby se šťáva nedostala do očí. Nechte uschnout a poté opláchněte vlažnou vodou. Proceduru opakujte 2–3krát týdně po dobu jednoho měsíce.

Zdroj: National Library Of Medicine, Allure